Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPlatforma internetowa Chunbo szansą dla polskich eksporterów świeżej żywności

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maria Ryszkowska | 2016-01-13 07:29:24
żywność, eksport, platforma internetowa, e-commerce

Chińska platforma e-commerce Chunbo (adres: http://www.chunbo.com) jest odpowiedzią biznesu na coraz większy popyt na zdrowe produkty, zwłaszcza mięso, owoce morza, nabiał oraz warzywa i owoce. Zwłaszcza ta ostatnia grupa produktów, jako szczególnie wrażliwa na zanieczyszczenie środowiska, jest bardzo poszukiwana przez zorientowanych na zdrową żywność Chińczyków, zwłaszcza tych zamożnych

Chińska platforma e-commerce Chunbo (adres: http://www.chunbo.com) jest odpowiedzią biznesu na coraz większy popyt na zdrowe produkty, zwłaszcza mięso, owoce morza, nabiał oraz warzywa i owoce. Zwłaszcza ta ostatnia grupa produktów, jako szczególnie wrażliwa na zanieczyszczenie środowiska, jest bardzo poszukiwana przez zorientowanych na zdrową żywność Chińczyków, zwłaszcza tych zamożnych.

 

W chwili obecnej na platformie dostępne jest do bezpośredniego kupna przeszło 3.000 produktów reklamowanych jako organiczne i „non-GMO”. Produkty te pochodzą od ok. 500 dostawców z ponad 30 krajów i regionów (np. Australia, Norwegia, Japonia). Na platformie jest już obecny pierwszy polski produkt, sok jabłkowy „Sad Sandomierski”.

 

 

 

 

 

Chubno to jednak nie tylko platforma sprzedaży kojarząca sprzedawców (firmy) i kupujących (osoby prywatne). Firma prowadzi samodzielnie dwa własne gospodarstwa rolne, w których stosuje się tradycyjne metody uprawy. Produkty z tych farm także można znaleźć na platformie. Jednak farmy te wykorzystywane są także jako miejsca rekreacji i wypoczynku dla całych rodzin, co jest także formą kształtowania świadomości i postaw ekologicznych.

 

Co najważniejsze dla polskich eksporterów to fakt, iż Chunbo jest także bezpośrednim importerem produktów. Firma zatrudnia sieć kupców a także posiada dwa nowoczesne laboratoria do badania próbek żywności i oceny ich jakości. Chunbo przywiązuję bowiem wielką wagę do gwarantowania jakości sprzedawanych przez siebie wyrobów.

 

Zwracanie przez Chunbo szczególnej uwagi na jakość i bezpieczeństwo jest łatwiejsze do zrozumienia, jeżeli przyjrzeć się docelowemu klientowi tej platformy. Chunbo nie jest bowiem platformą „powszechną”, jak Taobao i JD, a raczej niszową, ze ściśle określoną grupą docelową. Typowy klient Chunbo jest osobą między 28 a 38 rokiem życia, z dochodem między 20.000 a 40.000 RMB miesięcznie (ok. 12.000 do 24.000 zł miesięcznie), czyli wyższa i średnia-wyższa warstwa chińskiego społeczeństwa, stale się zresztą powiększająca. Jest to także klient przywiązujący wagę do zdrowego żywienia i trybu życia.

 

Sprzedaż świeżych produktów w Chinach jest szacowana na ok. 2,5 triliona RMB, z czego tylko 1% przypada w chwili obecnej na rynek e-commerce. Wzrost tej sprzedaży w przyszłości wydaje się oczywisty, obserwując ogólne trendy w chińskim handlu, który coraz szybciej przenosi się do Internetu. Dynamiczny rozwój sprzedaży on-line produktów świeżych w Chinach jest zresztą faktem już teraz. W 2010 r. w modelu B2C sprzedano towary tego typu za 0,42 mld RMB, w 2012 już za 4,5 mld RMB a w 2013 aż za 13 mld RMB.

 

W grudniu 2015 r. przedstawiciele Chunbo odwiedzili WPHI w Szanghaju zainteresowani kupnem wszystkich polskich produktów spożywczych, ze szczególnym uwzględnieniem owoców i warzyw. Jako bezpośredni kupujący, przedstawiciele firmy deklarowali także chęć odwiedzania polskich firm zainteresowanych współpracą, celem zobaczenia na miejscu w Polsce procesu produkcji i przekonania się o walorach ekologicznych polskich produktów.

 

Placówka zachęca polskich przedsiębiorców do wykorzystania okazji jaką daje Chunbo i nawiązania kontaktu z firmą. Osobą kontaktową do której należy wysyłać oferty współpracy jest Pani Maggie (kontakt w języku angielskim; e-mail: baixue@ChunBo.com). Proszę powoływać się na kontakt uzyskany od WPHI w Szanghaju.

 

Przedstawiciele firmy Chunbo zadeklarowali także chęć odwiedzenia polskich przedsiębiorców na targach żywności SIAL w Szanghaju (5-7 maja 2016 r.).

 

Więcej informacji nt. platformy Chunbo i kontaktu z firmą, może także udzielić Pan Adam Ryszkowski, II sekretarz.

 

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż Drób Halal

Jako bezpośredni producent drobiu halal oferujemy sprzedaż hurtową tuszek z kurczaka i kury oraz ...
Polska - Warszawa 2020-09-09 Dodał: Adan Hassan Handel, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Mięso Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pomiar chropowatości powierzchni

Wykonujemy pomiary chropowatości powierzchni metodą stykową. Pomiar parametru jakim jest chropowa...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert