Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowy kompleks targowo – wystawienniczy w Szanghaju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maria Ryszkowska | 2015-11-22 01:49:58
center for exhibition and convention - ncec shanghai

Center for Exhibition and Convention - NCEC Shanghai

Władze Szanghaju konsekwentnie wdrażają program rozwoju sfery usług miasta.
Przykładowo od ponad roku w Szanghaju, największym centrum finansowym i handlowym Państwa Środka, działa pierwsza pilotażowa strefa wolnego handlu w Chinach, gdzie testowanych i wdrażanych jest sporo nowych rozwiązań z myślą o uelastycznieniu systemu finansowego czy też zmodyfikowaniu procedur certyfikacyjnych. Shanghai Pilot Free Trade Zone (SPFTZ) położona w pobliżu ujścia rzeki Jangcy posiada bardzo dobre połączenie transportowe z innymi miastami w głębi kraju; ma przyczynić się także do ugruntowania pozycji miasta jako wiodącego ośrodka wymiany handlowej Chin ze światem. Strefa będzie stanowić istotny element integracji obszarów prowincji Anhui, Zhejiang, Jiangsu i Szanghaju leżących nad Jangcy w jeden wielki organizm gospodarczy.
Obok bankowości, spedycji i handlu coraz istotniejszym kierunkiem aktywności gospodarczej staje się sektor wystawienniczy.
Od wielu lat Szanghaj podejmuje wysiłki, by stać się największym na świecie centrum wystawienniczym i kongresowym. Co roku w Szanghaju organizuje się setki targów niemal z każdej branży. Istniejące centra targowe oferują najwyższej jakości usługi i zyskują dobrą renomę na świecie. W konsekwencji każda firma, która chce zaistnieć na rynku chińskim powinna brać pod uwagę uczestnictwo w targach w Szanghaju, jako istotny spoosób rozeznania rynku i nawiązania kontaktów z partnerami ze wschodniego Wybrzeża ChRL, ale także innych państw Azji Południowo – Wschodniej czy też Australii czy Nowej Zelandii.
Obok istniejących centrów wystawienniczych powstają nowe inwestycje wpisujące się w krajobraz targowo-wystawienniczy aglomeracji Wschodniego Wybrzeża ChRL. W tym kontekście należy koniecznie wspomnieć o budowie Centrum Wystawienniczo- Kongresowego (Center for Exhibition and Convention - NCEC Shanghai). Projekt realizowany wspólnie przez Radę Ludową ChRL i Radę Miasta Szanghaju znajduje się w okręgu Qingpu, na zachodnich obrzeżach Szanghaju. Centrum posiada niezwykle nowoczesną, wręcz futurystyczną stylistykę oraz bardzo dobrze wyposażone zaplecze. Projekt będzie w przyszłości obsługiwany przez Shanghai Expo Co. Ltd. i ma na celu sprostać rozwojowi sektora targowego w Delcie Rzeki Jangcy i utrwalić pozycję Szanghaju na wystawienniczej mapie świata.
Jak podkreślają przedstawiciele Komisji Handlu Szanghaju, zadaniem NCEC jest również promowanie restrukturyzacji gospodarki Chin, przyspieszenie transformacji wzrostu gospodarczego i przyczynienie się do zrównoważonego rozwoju społeczeństwa Chin w XXI wieku.
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe będzie największym kompleksem wystawienniczym na świecie o łącznej powierzchni konstrukcyjnej 1,47 miliona metrów kwadratowych. Otwarcie całego kompleksu planowane jest na rok 2015; w chwili obecnej w niektórych halach prezentują się już chińscy producenci, na innych prowadzone są zaawansowane prace wykończeniowe. Warto podkreślić, iż NCEC Szanghaj to nie tylko miejsce wystawiennicze, ale również centrum handlowe uzupełnione o powierzchnie biurowe i pokaźną bazę hotelową. Ważną cecha projektu jest wielofunkcyjność- wspomniane części centrum będą połączone ze sobą za pomocą wysokiego na 8 metrów bulwaru, tak aby ułatwić gościom przemieszczanie się między halami wystawienniczymi, obszarami handlowymi i biurowcami.
Główną zaletą nowego centrum jest położenie. NCEC Szanghaj znajduje się bowiem w samym centrum Okręgu Biznesowego Hongqiao (Hongqiao Business District), zaledwie 1,5 km od Węzła Transportowego Hongqiao, łączącego lotnisko i dworzec szybkiej kolei I terminal autobusów dalekobieżnych. Poprzez linię metra nr 2 centrum wystawiennicze jest właściwe połączone z całym Szanghajem, w tym z lotniskiem międzynarodowym Pudong i Placem Ludowym, które stanowi głowny punkt aglomeracji. Ponadto, dzięki dogodnej sieci autostrad i trakcji szybkiej kolei, NCEC Szanghaj jest bardzo dobrze skomunikowany z innym metropoliami Delty Rzeki Jangcy
Samo centrum wystawienniczo-kongresowe to kompleks oferujący ponad 500 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, z tego 80% jest zadaszona. Wewnętrzna powierzchnia wystawiennicza obejmuje 13 dużych sal wystawowych (28,8 tysiące m kw każda) oraz 3 małe sale (10.000 m kw każda). Wszystkie hale targowe są bezpośrednio dostępne dla spedytorów, dzięki czemu hale są również odpowiednio przygotowane do organizacji targów i ekspozycji ciężkiego sprzętu i maszyn (np. targi sprzętu budowlanego czy motoryzacyjne.
Jak wspomniano, NCEC (Shanghai) to również centrum kongresowe. Po ukończeniu budowy będzie tu do dyspozycji 28 małych sal konferencyjnych (po 100-200 metrów kw) i 8 średnich (po 300-500 metrów kw), sala bankietowa o powierzchni 1000 metrów kwadratowych i ogromna wielofunkcyjna hala mogąca pomieścić 2-3 tys. osób (całkowita powierzchnia około 10.000 metrów kw). Dodatkowo wszystkie sale wyposażone będą w doskonałe oprogramowanie i sprzęt najwyższej jakości.
NCEC (Shanghai) to nie jedyna inwestycja w regionie. Władze dzielnicy Hongqiao aspirują do stworzenia nowego międzynarodowego centrum handlowego (World Trade Center) w Rejonie Delty Rzeki Jangcy i stworzenia pomostu handlowo-usługowego łączącego Szanghaj z resztą Chin. Środek ciężkości w tym regionie ma się przesunąć wyraźnie na zachód od Szanghaju, gdzie jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni na realizację dalszych wielkich inwestycji.
Ponadto w 12-letnim planie rozwoju gospodarczego miasta, w odniesieniu do dzielnicy Qingpu, główny nacisk kładzie się na rozwój nowoczesnych gałęzi przemysłu i usług, głównie high-tech, turystyki i rekreacji oraz nowoczesnego rolnictwa . Cześć projektów realizowana jest w ramach Strefy Przemysłowej Shanghai - Qingpu. Na obszarze 16.1 km2 ulokowano zakłady przemysłu elektronicznego, maszyn precyzyjnych, biotechnologicznego oraz firm zajmujące się produkcja reklam. Swoje siedziby maja tutaj AMADA China, Japan Uncharim, Hitachi Elevator czy Haogang Network Communication Equipement Co. Ltd.
Ponadto władze okręgu mają w planach stworzenie centrum magazynowego e-handlu, Parku Branż Kreatywnych (Creative Industry Park) i rozbudowę Bazy Naukowo-Przemysłowej.

 

Powyższe zdjęcie prezentuje zarys architektoniczny opisywanego kompleksu targowo – wystawienniczego w Hongqiao. Omówienie planów związanych z rozwojem Hongqiao i Qingpu było przedmiotem sesji informacyjnej przygotowanej w listopadzie przez szanghajską Komisję ds. Handlu, w której uczestniczyli także przedstawiciele WPHI KG RP Szanghaj.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Meble na Wymiar Olsztyn – Kuchnie na Wymiar – Szafy – Meble Kuchenne Olsztyn – Abpiwek.pl

Meble na wymiar Olsztyn - Abpiwek - Ilustrujemy spółkę abpiwek z Olsztyna. Montujemy wyposażenie ...
Polska - OLSZTYN 2021-08-31 Dodał: Dorota Klonowska Wyposażenie wnętrz, Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert