Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLista targów, w których w 2017 r. planuje udział WPHI w Pekinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-05-24 11:44:35
targi, wystawy, 2017, wphi

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie prezentuje listę targów w Chinach, w których w 2017 r. jednostka weźmie udział lub przy okazji których zorganizuje działania towarzyszące (B2B lub seminaria).

Priorytetowymi targami WPHI w Pekinie w tym roku są:

  • targi spożywcze CFDF w marcu w Chengdu,
  • targi spożywcze Anufood China w sierpniu w Pekinie,
  • targi inwestycyjne COFAIR w październiku w Pekinie,
  • targi wysokich technologii CHTF w listopadzie w Shenzhen.

 

1. China Food & Drinks Fair (CFDF)

Międzynarodowe targi B2B w branży spożywczej

 

Data i miejsce: 23-25 marca w Chengdu

Opis: Food & Drink Fair (CFDF) to najważniejsze targi importowanej żywności w Chengdu, stolicy prowincji Sichuan i najważniejsze targi wyrobów alkoholowych w całych Chinach. W kolejnej, marcowej edycji tych targów, na powierzchni ponad 125 tys. m2 swoja ofertę wystawi ponad 3 tysiące wystawców - z importowanych produktów będą to głównie napoje, słodycze, przekąski oraz kawa i herbata.

Działania WPHI: WPHI w Pekinie będzie dysponowało na targach stoiskiem o powierzchni 18m2, na którym swoja ofertę będą mogli wystawić przedstawiciele polskich firm spożywczych. Przed targami - w dniach 21 i 22 marca - WPHI w Pekinie planuje organizację spotkań B2B w Chongqing i Chengdu z miejscowymi importerami żywności.

Szczegółowe informacje nt. planów WPHI w Pekinie, w tym zasad rekrutacji na te wydarzenia, znajdują się na tej stronie.

2. International Dairy Expo

Targi B2B w branży maszyn rolniczych i produktów mleczarskich

 

Data i miejsce: 21-23 kwietnia w Harbinie

Opis: Targi „International Dairy Expo” sprofilowane są pod maszyny i urządzenia wykorzystywane w hodowli - głównie bydła. Na targach wystawiają się także chińscy i zagraniczni producenci.

Strona organizatora: ​/en.dairyexpo.com

Działania WPHI: WPHI w Pekinie weźmie udział wyłącznie w razie odpowiednio dużego zainteresowania (4-5 firm) ze strony polskich przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje nt. planów WPHI w Pekinie, w tym zasad rekrutacji na te wydarzenia, znajdują się na tej stronie.

3. China International Modern Agriculture Exhibition

Targi B2B w branży maszyn rolniczych

 

Data i miejsce: 22-24 kwietnia w Pekinie

Opis: Tematyka targów China International Modern Agriculture Exhibition obejmuje swoim zasięgiem zaawansowane technologie w rolnictwie, maszyny rolnicze, w tym samoloty, nawozy i nasiona.

Strona organizatora: en.cimae.com.cn

Działania WPHI: WPHI w Pekinie weźmie udział w razie zainteresowania ze strony polskich przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje nt. planów WPHI w Pekinie, w tym zasad rekrutacji na te wydarzenia, znajdują się na tej stronie.

4. 2017 Silk Road International Expo and 21st Investment & Trade Forum for Cooperation Between East & West

Targi B2C wielobranżowe

 

Data i miejsce: 11-15 maja w Xi'anie

Opis: Celem wydarzenia jest stymulowanie rozwoju inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku. Wydarzenie cieszy się wsparciem Ministerstwa Handlu oraz innych instytucji rządu centralnego i lokalnego.

Działania WPHI: informacja zostanie uaktualniona wkrótce.

5. EXPO Mongolia - International Mining & Multisector Trade Fair

Targi B2B wielobranżowe

 

Data i miejsce: 23-25 maja w Ułan Bator w Mongolii

Opis: Na targach lokalne i międzynarodowe firmy będą miały okazję zaprezentować produkty z sektora rolniczego, budowlanego, energetycznego, górniczego, infrastrukturalnego i transportowego. Expo Mongolia oferuje również organizację spotkań match-makingowych.

Strona organizatora: www.expomongolia.com

Działania WPHI: WPHI w Pekinie planuje wynająć stoisko na tych targach i zaprosić do wspólnego udziału polskie firmy.

6. International Wine Expo

Targi B2B wyrobów alkoholowych

 

Data i miejsce: 15-17 czerwca w Yantai

Opis: Yantai w prowincji Shandong to jeden z największych ośrodków produkcji wina w Chinach - w związku z tym na targach swoją ofertę prezentują liczni przedstawiciele lokalnej branży winiarskiej. Udział w targach biorą także zagraniczni producenci.

Strona organizatora: www.wine-china.org

Działania WPHI: WPHI w Pekinie weźmie udział w razie zainteresowania ze strony polskich przedsiębiorców.

 

7. Anufood China

Międzynarodowe targi B2B w branży spożywczej

 

Data i miejsce: 30 sierpnia - 1 września w Pekinie

Opis:

Targi Anufood China to najważniejsze targi importowanej żywności w północnych Chinach. Podczas ostatniej edycji tych targów w 2016 roku, Polska pełniła rolę ich partnera.

Działania WPHI: WPHI w Pekinie planuje organizację wydarzeń towarzyszących, w szczególności seminarium promocyjnego oraz rozmów B2B z lokalnymi importerami i dystrybutorami żywności. Dzień przed rozpoczęciem targów w 2016 roku WPHI w Pekinie zorganizowało Dzień Polsko-Chińskiego Biznesu.

Relacja z działań WPHI w przy okazji poprzedniej edycji targów:

1. Anufood China 2016: https://china.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/217048,w-pekinie-odbyly-sie-najwazniejsze-targi-importowanej-zywnosci-w-polnocnych-chinach-anufood-china-2016.html

2. Dzień Polsko-Chińskiego Biznesu 15 listopada 2016 https://china.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/217058,w-ambasadzie-rp-w-pekinie-odbyla-sie-druga-edycja-dnia-polsko-chinskiego-biznesu.html

3. Dni Polskiej Żywności w Tianjin 10-13.11.2016 https://china.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/217049,o-w-supermarkecie-importowanej-zywnosci-ejt-w-tianjinie-odbyly-sie-dni-polskiej-zywnosci.html

8. China International Small and Medium Enterprises Fair

Targi B2C wielobranżowe

 

Data i miejsce: październik w Kantonie (Guangzhou)

Opis: Targi China International Small and Medium Enterprises Fair (CISMEF) to dobra okazja do promocji i testowania produktów wśród chińskich konsumentów (art. spożywcze, biżuteria bursztynowa, kosmetyki), mają głównie charakter B2C. Możliwości nawiązania kontaktów B2B są ograniczone.

Strona organizatora: www.cismef.com.cn

Działania WPHI: WPHI we współpracy z konsulatem w Kantonie planuje udział w targach na powierzchni 100-200m².

Relacja z działań WPHI w Pekinie przy okazji targów w 2015 r.: china.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/202643,polskie-firy-wziely-udzial-targach-zywnosci-ife-w-kantonie.html

Relacja z działań WPHI w Pekinie przy okazji targów w 2014 r.: https://china.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/126395,promocja-polskiej-przedsiebiorczosci-na-targach-w-kantonie.html

9. China Overseas Investment Fair (COFAIR)

Targi inwestycyjne

 

Data i miejsce: październik w Shenzhen

Opis: China Overseas Investment Fair (COFAIR) to ważna platforma do nawiązywania współpracy z chińskimi firmami planującymi inwestycje zagraniczne. Zgodnie z danymi organizatora, COFAIR jest odwiedzane przez przedstawicieli ponad 100 krajów i regionów świata. W czasie targów organizowane są ważne seminaria o tematyce inwestycyjnej. W targach i imprezach towarzyszących biorą udział przedstawiciele ponad 1000 chińskich firm.

Działania WPHI:WPHI w Pekinie planuje wynająć stoisko na tych targach i zaprosić do wspólnego udziału polskie firmy. WPHI weźmie także udział w seminariach inwestycyjnych w czasie targów.

10. Western China Import Expo & International Investment Fair

Targi B2C wielobranżowe

 

Data i miejsce: październik w Chengdu

Opis:Targi Western China Import Expo & International Investment Fair skupione są na promocji inwestycji i handlu na zachodzie Chin i cieszą się silnym wsparciem lokalnych i centralnych władz. Wśród obecnych branż dominuje maszyneria i technologia przemysłowa. Na targach odbywa się także promocja i sprzedaż produktów spożywczych, biżuterii itp.

Działania WPHI: informacja zostanie uaktualniona wkrótce.

11. China Coal & Mining Expo

Targi B2B branży górniczej

 

Data i miejsce: 25-28 października w Pekinie

Opis: Coal & Mining Expo to największe wydarzenie handlowe branży górniczej, przyciągające spółki z całych Chin. Podczas targów prezentowane są technologie wydobywcze, jak również te związane z transportem kopalin.

Działania WPHI: WPHI w Pekinie planuje organizację seminarium/B2B w ambasadzie w razie zainteresowania ze strony polskich firm, które wezmą udział w tych targach.

12. China Shenzhen - High Tech Fair

Targi B2B branży wysokich technologii

 

Data i miejsce: 16-21 listopada w Shenzhen

Opis: W targach CHTF na powierzchni 150 tys. m2 wystawi się ponad 3500 wystawców. Targi odwiedzane są przez ponad 500 tys. osób. Największym zainteresowaniem cieszą się następujące działy: elektronika i techniki informacyjne, IT i komunikacja oraz nowe źródła energii i technologie energooszczędne.

Strona organizatora: www.chtf.com/english/

Działania WPHI: WPHI w Pekinie planuje wynająć stoisko na tych targach i zaprosić do wspólnego udziału polskie firmy.

<< Wróć do menu głównego przewodnika

<< Wróć do rozdzału 4. "Lista targów z różnych branż w Chinach rekomendowanych przez WPHI"

>> Przejdź do rozdzału 6. "Zasady działania WPHI w Pekinie przy okazji targów w Chinach (dobór wydarzeń, zasady rekrutacji)"