Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRaporty branżowe nt. rynku chińskiego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maria Ryszkowska | 2015-12-29 02:46:05
polska, chiny

Raporty branżowe nt. rynku chińskiego

WPHI Szanghaj uprzejmie informuje, iż jest w posiadaniu następujących analiz branżowych dotyczących rynku chińskiego (stan na koniec 2013 r.):
• Analiza rynku sprzętu AKP – 2011 r.
• Analiza rynku energetycznego w ChRL – 2011 r.
• Analiza rynku artykułów spożywczych w ChRL - 2011
• Analiza sektora ICT w ChRL – 2011 r.
• Analiza sektora dot. biotechnologii - 2012
• Analiza sektora elektronarzędzi ChRL - 2012 r.
• Analiza rynku kosmetyków w ChRL – 2012 r.
• Rynek biżuterii bursztynowej w Chinach – 2013 r.
• Analiza wybranych segmentów urządzeń i mebli medycznych w Chinach – 2013 r.
• Raport nt. rynku stolarki budowlanej w Chinach (drzwi, okna, podłogi) – 2013 r.
Powyższe analizy zostały przygotowane w języku angielskim. Poniżej znajdują się spisy treści oraz streszczenia części raportów.
Ponadto WPHI w Pekinie przygotował następujące analizy:
• Analiza rynku słodyczy i lodów w Chinach – 2012 r.
• Analiza rynku samolotów niskiego pułapu w Chinach – 2012 r.
Wszystkie powyższe analizy zostały przygotowane przez zajmujące się rynkiem chińskim firmy consultingowe i przedstawiają nie tylko aktualną sytuację i perspektywy rozwoju danego segmentu produktów, lecz również dane adresowe chińskich przedsiębiorstw z branży, informacje o wymaganych certyfikatach, stawkach celnych itp.
Analizy są udostępniana przedsiębiorcom bezpłatnie. Przedsiębiorca nie ma jednak prawa do odsprzedawania otrzymanej analizy w całości lub części. Wszystkie analizy rynkowe są ogólnodostępne. Zainteresowani otrzymaniem powyższych opracowań powinni wypełnić "Załącznik nr 3 - oświadczenie".
WPHI Szanghaj informuje jednocześnie o możliwości zamówienia analizy branżowej (szczegółowe informacje zał. nr 2). Takie zamówienie może złożyć grupa co najmniej czterech niezależnych przedsiębiorstw z jednej branży (mogą reprezentować różne segmenty produktów), niepowiązanych ze sobą kapitałowo lub/i osobowo, w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (WE) nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne ze wspólnym rynkiem w zastosowaniu art. 87 i 88 Traktatu (ogólne rozporządzenie w sprawie wyłączeń blokowych Dz. U. WE L 214 z 09.08.2008 r.), rozpoczynające i/lub rozwijające działalność eksportową swoich produktów na rynki zagraniczne. W ciągu roku przedsiębiorca może zgłosić się do zakupu dwóch odrębnych analiz. Żeby zamówić analizę, konieczne jest wypełnienie "Indywidualnych wniosków" przez 4 zainteresowane przedsiębiorstwa (Załącznik nr 1). Wypełniony wniosek należy odesłać do najbliższego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (niemal we wszystkich miastach wojewódzkich). Zlecenie opracowania analizy nastąpi po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku grupy przedsiębiorców przez Ministerstwo Gospodarki oraz WPHI Szanghaj.
WPHI Szanghaj zachęca jednocześnie do zapoznania się z podobnymi analizami wykonanymi na zlecenie pozostałych placówek WPHI na całym świecie (stan na koniec 2012 r.) Wykaz wykonanych do tej pory opracowań rynkowych poniżej, w "Pliki do pobrania".
Analiza rynków zagranicznych jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pt.: „Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów” Podziałanie 6.2.1 Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, na lata 2007-2013.
Pliki do pobrania

raportybranzowent.rynkuchinskiego
zip | 4.99 MB
Pobierz