Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWenfei Attorneys-at-Law LTD.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maria Ryszkowska | 2015-11-20 08:54:51
kancelaria, usługi prawne, doradztwo

Wenfei Attorneys-at-Law Ltd. (w skrócie „Wenfei Law“) to szwajcarska kancelaria posiadająca swoje biura w Zurychu, Pekinie i Szanghaju. Wenfei oferuje bogatą gamę usług i doradztwa prawnego w takich dziedzinach jak szeroko rozumiane prawo handlowe i prawo spółek handlowych. Kancelaria Wenfei oferuje ponadto pomoc prawną w prowadzeniu sporów sądowych i pozasądowych zarówno małym i średnim przedsiębiorcom, jak również dużym firmom międzynarodowym, które prowadzą swoją działalność w Chinach.

 

Nazwa firmy

Wenfei Attorneys-at-Law LTD.

WWW

www.wenfei.com

Reprezentant

 

Magda Olszewska

magda.olszewska@wenfei.com

+41 43 210 86 86

+41 767 484 790

O firmie (krótka historia, profil działalności, doświadczenie na rynku)

Wenfei Attorneys-at-Law Ltd. (w skrócie „Wenfei Law“) to szwajcarska kancelaria posiadająca swoje biura w Zurychu, Pekinie i Szanghaju. Wenfei oferuje bogatą gamę usług i doradztwa prawnego w takich dziedzinach jak szeroko rozumiane prawo handlowe i prawo spółek handlowych. Kancelaria Wenfei oferuje ponadto pomoc prawną w prowadzeniu sporów sądowych i pozasądowych zarówno małym i średnim przedsiębiorcom, jak również dużym firmom międzynarodowym, które prowadzą swoją działalność w Chinach. Kancelaria Wenfei bierze swój początek od Departamentu Chińskiego jednej z czołowych szwajcarskich kancelarii.

Założycielem Wenfei jest Doktor Paul Thaler, pełniący zarazem rolę partnera zarządzającego kancelarią. Doktor Paul Thaler dysponuje niemalże dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym w Chinach, które nabył świadcząc pomoc prawną wielu, zarówno zagranicznym jak i chińskim firmom, w zakresie negocjacji, inwestycji bezpośrednich, M&A, organizacji wewnętrznej spółek jak również prowadzenia sporów.

Kancelaria Wenfei Law oferuje swoim klientom kompleksowe usługi prawne zarówno w zakresie doradztwa prawnego jak i zastępstwa procesowego w sporach sadowych i pozasądowych. Siłę Wenfei stanowi jej długoletnie doświadczenie w takich dziedzinach jak m.in. prowadzenie sporów prawnych – w tym również postępowań przed międzynarodowymi sadami arbitrażowymi, doradztwo w zakresie zagranicznych inwestycji bezpośrednich i zawiązywania działalności gospodarczej w Chinach, prowadzenie negocjacji i doradztwo w zakresie sporządzania umów prawnych jak również przeprowadzanie fuzji i przejęć przedsiębiorstw (tzw. M&A z ang. Mergers and acquisitions) na rynku chińskim, jak również udzielanie porad z zakresu prawa pracy, prawa nieruchomości, prawa własności intelektualnie i prawa upadłościowego.

Przykładami przeszłych i obecnych spraw prowadzonych przez kancelarię Wenfei Law są m.in.:

- Wygrane przez Wenfei Law postępowanie arbitrażowe przed działającym pod auspicjami Międzynarodowej Izby Handlu (ang. International Chamber of Commerce, ICC) sądem arbitrażowym w Hongkongu – Wenfei reprezentowało w tym postępowaniu dużą szwajcarską firmę z branży technologicznej w sporze przeciwko chińskiemu przedsiębiorcy. Przedmiotem sporu była zawarta miedzy stronami umowa spółki Joint Venture. Wygrane przez kancelarię Wenfei Law postępowanie doprowadziło do wyegzekwowania na terenie Chin (Mainland China) zasądzonego przez sąd arbitrażowy odszkodowania na rzecz klienta kancelarii.

- Kompleksowe prowadzenie postępowania sądowego dot. umowy spółki Joint Venture w Chinach. Wenfei reprezentowała swojego klienta we wszystkich instancjach chińskiego sądownictwa – począwszy od postępowania przed sądem lokalnym, przez postępowanie przed sądem prowincjonalnym, skończywszy na szczeblu sądownictwa narodowego.

- Prowadzenie negocjacji w sprawie przeprowadzanej na dużą skalę transakcji łączenia spółek, której głównym elementem było przejęcie fabryki umiejscowionej w centralnej części Chin – w tej sprawie zespół Wenfei przeprowadził również kompleksową kontrolę pod kątem dopuszczalności transakcji z punktu widzenia prawa antymonopolowego.

- Świadczenie usług prawnych w zakresie zawiązywania spółki typu WFOE (ang. Wholly Foreign Owned Enterprise, tłum. spółka posiadana w całości przez przedsiębiorcę zagranicznego) dla międzynarodowej spółki z branży medyczno-technicznej, notowanej na szwajcarskiej giełdzie.

 

 

Oferowane usługi (zakres usług, reguły współpracy)

Nasza kancelaria zajmuje się szeroko pojętym doradztwem prawnym świadczonym podmiotom pragnącym wejść na rynek chiński, bądź już na tymże rynku funkcjonującym. Świadczymy usługi doradztwa prawnego na każdym etapie działalności przedsiębiorcy – od momentu powzięcia przez niego decyzji o współpracy z kontrahentem z Chin, bądź samodzielnym wejściu na rynek chiński, poprzez doradztwo w zakresie formułowania umów cywilnych i handlowych, pomoc przy rejestracji marki przedsiębiorcy na terenie Chin, po prowadzenie ewentualnych sporów sądowych przed sądami chińskimi bądź arbitrażowymi.

Świadczone przez kancelarię Wenfei Rechtsanwälte AG usługi są zawsze opracowywane bezpośrednio przez naszych prawników. Polegamy na naszym własnym teamie prawniczym, w skład którego wchodzą prawnicy wywodzący się zarówno z Chin jak i ze Szwajcarii, którzy znają jednakże nie tylko prawo chiński ale też język chiński i realia Chin. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom osobiście wykonane i neutralne ekspertyzy na najwyższym poziomie.

W sytuacji gdyby rozważali Państwo wejście na rynek chiński, bądź też już prowadzili swoją działalność gospodarczą w Chinach z przyjemnością możemy wykonać dla Państwa takie usługi jak m.in.:

-zakładanie struktur inwestycyjnych na terenie Chin – pomożemy Państwu zawiązać i właściwie zarejestrować Państwa firmę, sporządzimy projekty umów z pracownikami i doradzimy w zakresie podatków

- pomoc w zakresie rejestracji Państwa marki – pomożemy Państwu wybrać odpowiednią markę w języku chińskim, jak również – za pomocą zaufanego oficjalnego agenta ds. znaków towarowych – zarejestrujemy markę Państwa przedsiębiorstwa w Chińskim Urzędzie ds. Znaków Towarowych

- pomoc przy zawieraniu umów z chińskimi kontrahentami – zadbamy zarówno o negocjacje jak i o odpowiednie sformułowanie umowy, jak również sprawdzimy Państwa ew. chińskich kontrahentów pod względem ich wiarygodności i posiadanych uprawnień

- audyt Państwa obecnych bądź ewentualnych partnerów w Chinach – sprawdzimy czy Państwa chińscy partnerzy posiadają wszystkie wymagane dla danej działalności licencje, czy są godni Państwa zaufania, jakim dysponują doświadczeniem i jaką mają renomę na rynku chińskim

Powyższa lista stanowi przykładowy wykaz naszych usług, które są oczywiście o wiele obszerniejsze. W sytuacji gdyby chcieli Państwo skorzystać z pomocy kancelarii Wenfei Attorneys-at-Law LTD. z przyjemnością przedstawimy Państwu naszą ofertę w zakresie innych, interesujących Państwa usług.

Nasze stawki cechują się transparentnością i przejrzystymi zasadami ich naliczania – stawki godzinowe wynoszą od 310 USD za godzinę pracy prawnika Associates do 480 USD za godzinę pracy Starszego Partnera. W przypadku klientów, współpracujących z nasza kancelaria długoterminowe, oferujemy niższe stawki, jak również oferujemy korzystne stale sumy na określone usługi.

Zachęcamy do kontaktowania się z nami – z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.

Poniżej przedstawiamy dane kontaktowe naszych biur:

Wenfei Attorneys-at-Law Ltd.
Mainaustrasse 19
CH-8008 Zurich
Switzerland

T: +41 43 210 86 86
F: +41 43 210 86 88
E: zurich@wenfei.com

Wenfei Attorneys-at-Law Ltd.

Room A1506, Nanxincang Business Plaza, A No.22

Dongsishitiao, Dongcheng District, Beijing 100007

T: +86 10 5169 0263
F: +86 10 5169 0965
E: beijing@wenfei.com

Wenfei Business Consulting (Shanghai) Co., Ltd.
Office 18D, Shanghai Industrial Investment Building, No. 18, Cao Xi Bei Road, Shanghai 200030 P.R.C.

T: +86 21 6427 6258
F: +86 21 6427 6259
E: shanghai@wenfei.com