Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Chińscy turyści przywożą z Japonii toalety

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-01 12:27:37
  chiny, japonia, turystyka, handel, import, toalety

  Japonia przyciąga Chińczyków niskimi cenami, przywożą stamtąd elektroniczne toalety - podał w marcu 2015 r. CNBC.com

  Chociaż stosunki dyplomatyczne między dwoma największymi azjatyckimi krajami są napięte, obrotni chińscy konsumenci wykorzystują niskie ceny w Japonii, by zrobić zakupy. Wielu z nich kuszą elektroniczne podgrzewane toalety, które mają funkcję mycia, suszenia i dezynfekcji.

  Jen japoński osłabił się w stosunku do chińskiego juana o prawie 40 proc. przez ostatnie dwa lata, co uatrakcyjniło zakupy chińskim turystom. Liczba odwiedzin chiński turystów do Japonii prawie się podwoiła do 2,4 mln w 2014 r., a ich średnie wydatki zwiększyły się o ponad 10 proc. rdr do 231.753 jenów lub około 1935 dolarów, podało CNBC powołując się na dane administracji rządowej.

  Dotąd turyści często podziwiali wielofunkcyjne japońskie toalety, ale niewielu z nich decydowało się na ich zakup. To się jednak zmieniło. W czasie ostatniego Chińskiego Nowego Roku, japońskie toalety były trzecim najbardziej popularnym sprzętem wśród chińskich turystów w Japonii, wynika z danych zebranych przez firmę analityczną Hotto Link.

  Toalety naszpikowane elektroniką kosztują od 10.000 jenów (84 dol.) do 70.000 (585 dol.). Chińczycy najczęściej wybierają te za 30.000 jenów. (PAP)