Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Pekin ma liczyć nie więcej niż 23 mln mieszkańców

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-17 16:08:18
  chiny, pekin, ludność

  Pekin spróbuje zahamować wzrost liczby mieszkańców, by w roku 2020 nie przekraczała ona 23 milionów - powiedział na początku marca 2015 r. zastępca burmistrza miasta Li Shixiang. Stolica Chin ma poważne problemy z wodą.

  W ostatnich latach gwałtownie rosła ludność Pekinu, do którego zjeżdżają z całego kraju ludzie poszukujący pracy. Osiągając w 2014 roku liczbę 21,5 mln mieszkańców, Pekin przekroczył cel, jaki wyznaczono w 2005 roku - 18 mln ludzi w roku 2020.

  Wzrost liczby ludności spowodował w Pekinie i okolicach poważne problemy z wodą, pogłębiające się za sprawą zanieczyszczenia rzek i wód gruntowych - przypomina Reuters.

   

   

  "Pekin chce do roku 2020 ograniczyć liczbę ludności do co najwyżej 23 milionów" - powiedział Li.

  Problemy z wodą, jak pisze Reuters, ma częściowo załatwić kontrowersyjny projekt transferu wody z południa do północnych prowincji i do Pekinu. Chodzi jednak nie tylko o wodę.

  Wiceburmistrz Pekinu zapowiedział, że władze będą usilniej działać w kierunku przeniesienia zakładów przemysłowych poza stolicę i zbudowania tam nowych szkół, a także szpitali, by ograniczyć falę ok. 700 tysięcy ludzi, którzy każdego dnia przybywają do Pekinu w poszukiwaniu pomocy medycznej.

  Według najnowszych danych w Chinach mieszka 1 mld 353 mln 821 tys. ludzi. 

  Źródło: PAP