Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Cangzhou Zhongjie Hi-Tech Zone jako potencjalna lokalizacja dla polskich inwestycji w Chinach

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-03-03 10:34:07
  chiny, hebei, pekin, wphi, inwestycje, strefa, hi-tech

  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie zachęca polskie firmy rozważające inwestycje w Chinach do zapoznania się z działalnością i ofertą strefy Cangzhou Zhongjie Hi-Tech Zone w prowincji Hebei.

  Strefa Cangzhou Zhongjie Hi-Tech Zone (w j. chińskim: 沧州中捷高新技术产业开发区, w tłumaczeniu: Chińsko-Czesko-Słowacka Strefa Wysokich Technologii) zlokalizowana jest we wschodniej części prowincji Hebei, 210 km od Pekinu i 80 km od Tianjinu. Strefa powstała w 1956 r. pod nazwą Zhongjie Friendship Farm (Farma Przyjaźni Chińsko-Czechosłowackiej) przy okazji przekazania Chinom przez Czechosłowację 670 zestawów ciągników Zator. Obecna nazwa została nadana w 2013 r. Powierzchnia strefy wynosi 268 km2, a wartość jej produkcji - €13 mld. Główne sektory gospodarki, które są wspierane w strefie to m.in.: rolnictwo, petrochemia, logistyka, materiały budowlane, wysokie technologie oraz usługi. Dla przykładu w strefie prowadzi działalność firma czeska zajmująca się szkoleniem pilotów oraz hotel, w którym znajduje się czeski browar.

   

  Zaletami we współpracy ze Strefą Zhongjie są jej położenie (niedaleko ważnego portu w Tianjin), dobre połączenia komunikacyjne i specjalizacja na projektach z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Strefa aktywnie stara się budować relację z instytucjami i organizacjami krajów EŚW organizując delegacje oraz wydarzenia o charakterze biznesowym. W celu ułatwienia kontaktu z przedsiębiorstwami z regionu strefa oworzyła biuro w Bratysławie.

   

  Partnerem Strefy Zhongjie w Polsce jest Polsko-Chińskie Forum Współpracy. W wyniku współpracy nawiązanej we wrześniu 2014 r. rozpoczęto współpracę trójstronną z polskimi przedsiębiorstwami.

   

  Dane kontaktowe przedstawiciela strefy Cangzhou Zhongjie Hi-Tech Zone:

  Pan Adams Liu (刘文超), dyrektor strefy

  email: adams.liu@aliyun.com

  tel.: +86 18713695808, +421 911060380

  ­strona internetowa sterfy: www.zjgxq.com

  adres biura w Bratysławie: No. 4 Safarikova nam, Bratysława SK-8110, Słowacja

   

  Dane kontaktowe przedstawiciela Polsko-Chińskiego Forum Współpracy:

  Pani Olga Dmowska, asystentka zarządu

  e-mail: olga.dmowska@chpcf.pl

  tel.: 0048 729 383 788

  adres: ul. Hoża 43/49 lok. 11, 00-681 Warszawa

  strona internetowa: http://chpcf.pl

   

  Pod tekstem do pobrania w pliku pdf znajduje się prezentacja strefy Cangzhou Zhongjie Hi-Tech Zone.

   

  Jednocześnie Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie uprzejmie przypomina o poprzedniej wiadomości na naszej stronie, gdzie opisaliśmy działalność strefy Hebei Tangshan Seaport Economic Development Zone (link).

  Pliki do pobrania

  Broszura Zhongjie Hi-Tech Zone
  pdf | 5.33 MB
  Pobierz