Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStrefa Cangzhou Zhongjie Hi-Tech Zone w prowincji Hebei jako lokalizacja dla polskich inwestycji w Chinach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-07-12 09:37:18
wphi, pekin, cangzhou, hebei, inwestycje

Właściciele strefy zapraszają polskie firmy do udziału w wydarzeniu promocyjnym, które odbędzie się w dniach 8-10 września w Changzhou w Hebei. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania na miejscu.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie zachęca polskie firmy rozważające inwestycje w Chinach do zapoznania się z działalnością i ofertą strefy Cangzhou Zhongjie Hi-Tech Zone w prowincji Hebei.

Strefa Cangzhou Zhongjie Hi-Tech Zone (w j. chińskim: 沧州中捷高新技术产业开发区, w tłumaczeniu: Chińsko-Czesko-Słowacka Strefa Wysokich Technologii) zlokalizowana jest we wschodniej części prowincji Hebei, 210 km od Pekinu i 80 km od Tianjinu. Strefa powstała w 1956 r. pod nazwą Zhongjie Friendship Farm (Farma Przyjaźni Chińsko-Czechosłowackiej) przy okazji przekazania Chinom przez Czechosłowację 670 zestawów ciągników Zator. Obecna nazwa została nadana w 2013 r.

Powierzchnia strefy wynosi 268 km2, a wartość jej produkcji - €13 mld. Główne sektory gospodarki, które są wspierane w strefie to m.in.: przetwórstwo spożywcze, petrochemia, logistyka, materiały budowlane, wysokie technologie oraz usługi. Dla przykładu w strefie prowadzi działalność czeska firma zajmująca się szkoleniem pilotów oraz hotel, w którym funkcjonuje czeski browar.

Zaletami współpracy ze Strefą Zhongjie są:

  • położenie (niedaleko ważnego portu w Tianjin),
  • dobre połączenia komunikacyjne,
  • specjalizacja w projektach z krajów Europy Środkowo-Wschodniej,
  • ułatwiony kontakt - strefa posiada biuro w Bratysławie, partner strefy ma przedstawicielstwo w Warszawie.

Strefa aktywnie stara się budować relację z instytucjami i organizacjami krajów EŚW organizując delegacje oraz wydarzenia o charakterze biznesowym. W celu ułatwienia kontaktu z przedsiębiorstwami z regionu strefa otworzyła biuro w Bratysławie.

Partnerem Strefy Zhongjie w Polsce jest Polsko-Chińskie Forum Współpracy. W wyniku współpracy nawiązanej we wrześniu 2014 r. rozpoczęto współpracę trójstronną z polskimi przedsiębiorstwami.

Właściciele strefy zapraszają polskie firmy na wydarzenie promocyjne "5th Sino-Czech-Slovak Friendship Farm Foreign Cooperation Summit", które odbędzie sie w dniach 8-10 września w Shengtai International Hotel w Cangzhou. Udział w wydarzeniu da możliwość do zapoznania się z działalnością strefy i doświadczeń dotychczasowych inwestorów oraz poznania jej władz. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu. W wydarzeniu planuje wziąć udział przedstawiciel WPHI w Pekinie.

Dane kontaktowe przedstawiciela strefy Cangzhou Zhongjie Hi-Tech Zone:

Pan Adams Liu (刘文超), dyrektor strefy

email: adams.liu@aliyun.com

tel.: +86 18713695808, +421 911060380

strona internetowa sterfy: www.zjgxq.com

adres biura w Bratysławie: No. 4 Safarikova nam, Bratysława SK-8110, Słowacja

Dane kontaktowe przedstawiciela strefy w Polsce:

Polsko-Chińskiego Forum Współpracy

Pani Olga Dmowska, asystentka zarządu

e-mail: olga.dmowska@chpcf.pl

tel.: 0048 729 383 788

adres: ul. Hoża 43/49 lok. 11, 00-681 Warszawa

strona internetowa: http://chpcf.pl