Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI promuje inwestycje do Polski w ważnych ośrodkach gospodarczych w Chinach - Qingdao i Chongqingu.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-12-29 09:30:39
inwerstycje, inwestor, seminarium, polska, chiny, pekin, qingdao, chongqing

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) w Pekinie w dniach 13-14 grudnia podczas wydarzenia promocyjnego o nazwie „2016 China Outbound Belt & Road Outbound Investment Roadshow SUMMIT” promowało polski potencjał inwestycyjny w Qingdao, nadmorskim mieście w prowincji Shandong, oraz w m. Chongqing w Środkowych Chinach.

Podczas przemówień na obu wydarzeniach przedstawiciel WPHI w Pekinie zaprezentował między innymi rozwój gospodarczy Polski w ostatnich latach, zalety Polski jako miejsca do realizacji inwestycji zagranicznych i ułatwienia dla zagranicznych inwestorów. Przedstawiciel WPHI w Pekinie przedstawił także dotychczasowe inwestycje zagraniczne w Polsce – w tym przykłady firm chińskich.

Oba miasta to ważne ośrodki gospodarcze w Chinach, gdzie mieszczą się siedziby największych firm chińskich w swoich sektorach. Liczący 7 mln mieszkańców zespół miejski Qingdao to ważny ośrodek przemysłu maszynowego, elektronicznego, chemicznego i spożywczego. W tym mieście swoją siedzibę główną mają producent sprzętu RTV i AGD – Haier i Hisense oraz producent najsłynniejszego chińskiego piwa – Tsingdao. Qingdao jest jednym z największych portów w Chinach.

Chongqing to jedno z sześciu, obok Pekinu, Szanghaju, Tianjin, Kantonu i Shenzhen tzw. supermiast w Chinach (super-city). W mieście rozwinęły się w szczególności hutnictwo żelaza, przemysł elektromaszynowy (Changan Automotive – producent, chemiczny i materiałów budowlanych. Liczba mieszkańców samego miasta wynosi 4,8 mln osób, a całej jednostki administracyjnej prawie 32 mln. Chongqing to jedno z czterech miast wydzielonych Chińskiej Republiki Ludowej.

W obu seminariach wzięło udział łącznie prawie 200 osób, w tym przedstawiciele producenta RTV i AGD z Qingqing - Haier, producenta taboru kolejowego CRRC, ubezpieczyciel China Ping'an, terminala kolejowego Chongqing Logistics City, a także przedstawiciele lokalnych oddziałów banków Standard Chartered i United Overseas Bank oraz inne firmy z branży chemicznej, maszynowej etc. Organizatorem wydarzeń była firma Global Intelligence Communications (http://www.gicsummits.com) z siedzibą w Szanghaju.

WPHI w Pekinie w celu wsparcia polskich przedsiębiorstw w nawiązaniu kontaktu z potencjalnymi inwestorami z Chin w załączniku przesyła dane kontaktowe uczestników seminarium inwestycyjnych w Qingdao i Chongqingu. Dane kontaktowe znajdują się w dwóch plikach Excel pod tekstem.

Pliki do pobrania

Lista uczestników Qingdao 13 grudnia 2016
xlsx | 2.96 MB
Pobierz
Lista uczestników Chongqing 14 grudnia 2016
xlsx | 3.81 MB
Pobierz