Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDELTA RZEKI JANGCY - GŁOWA GOSPODARCZEGO SMOKA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Daniel Matusiak | 2015-12-22 09:06:53
polska, chiny

„Feng shui”, co znaczy dokładnie „wiatr i woda”, jest sztuką geomancji, czyli interpretacji ziemi w celu wyboru pomyślnych miejsc dla ludzkich siedzib. Należy do jednej z najbardziej popularnych na Zachodzie sztuk chińskiej cywilizacji.

„Feng shui”, co znaczy dokładnie „wiatr i woda”, jest sztuką geomancji, czyli interpretacji ziemi w celu wyboru pomyślnych miejsc dla ludzkich siedzib. Należy do jednej z najbardziej popularnych na Zachodzie sztuk chińskiej cywilizacji. Nie jest trudno ocenić idealne miejsce, czyli „legowisko smoka” dla domu i musi to być miejsce od tyłu przylegające do gór, a z drugiej strony otwarte na południe (od frontu), ze strumieniem płynącym łagodnie z przodu. Obecnie „legowisko smoka”, a raczej centrum gospodarczej siły Chin, to rejon przemysłowy Delty Rzeki Jangcy z wiodącą rolą Szanghaju. O licznych ważnych sprawach, o których wiedzieć powinien polski eksporter czy inwestor zainteresowany działalnością we wschodniej części ChRL traktuje ta publikacja. Pierwsza edycja broszury ukazuje się na parę tygodni przed inauguracją Wystawy Światowej Expo 2010 w Szanghaju. Polska w swym pięknym pawilonie pokaże mieszkańcom Chin połączenie bogatej tradycji z nowoczesnym obliczem naszego kraju. Coraz więcej polskich firm szuka swego miejsca w Chinach mając nadzieję, na znalezienie własnego „feng shui” – swoistej recepty na sukces. Wierzymy, że w tych poszukiwaniach pomocny będzie również niniejszy tekst.
Życzę interesującej lektury, a przede wszystkim udanej współpracy z chińskimi partnerami.

Andrzej Pieczonka
I Radca
Pliki do pobrania

20100310-180
pdf | 29.75 MB
Pobierz