Firma Shanghai Ganso planuje budowę pierwszej, innowacyjnej i wielofunkcyjnej platformy dziecięcej - łączącej edukację, rozrywkę, kulturę, sztukę, naukę przez zabawę i doświadczenie, jak również kontakt z przyrodą i możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny. Ganso Dream World ma zostać otwarty pod koniec 2017 roku, w związku z czym, już w chwili obecnej rozpoczęto intensywne poszukiwania partnerów oferujących produkty i usługi skierowane do dzieci, zarówno na chińskim rynku, jak i rynkach zagranicznych.
Dodał : Maria Ryszkowska | 08.01.2016
branża dziecięca, Ganso Dream World, zabawki, akcesoria, produkty dla matki i dziecka, dzieci
W czasie V sesji plenum Komunistycznej Partii Chin, która zakończyła się 29 października 2015 roku dyskutowano nad założeniami 13-go planu społeczno-gospodarczego rozwoju kraju na lata 2016 – 2020. Projekt ten zakłada kontynuację szeregu kierunków rozwoju kraju zainicjowanych w kończącej się pięciolatce, pojawiają się natomiast nowe akcenty szczególnie akcentowane przez obecne władze kraju.
Dodał : Maria Ryszkowska | 29.12.2015
gospodarka, plan pięcioletni, Chiny
W Szanghaju jak i na obszarze całego Wschodniego Wybrzeża Chin parki przemysłowe rozwijają się w niezwykłym tempie. Rozwój tych instytucji stanowi potwierdzenie wagi jaką przywiązuje się w Chinach do rozwoju inwestycji, innowacji i przedsiębiorczości. Zaczyna dominować branżowy, specjalistyczny profil parków.
Dodał : Daniel Matusiak | 22.12.2015
Polska, Chiny
„Feng shui”, co znaczy dokładnie „wiatr i woda”, jest sztuką geomancji, czyli interpretacji ziemi w celu wyboru pomyślnych miejsc dla ludzkich siedzib. Należy do jednej z najbardziej popularnych na Zachodzie sztuk chińskiej cywilizacji.
Dodał : Daniel Matusiak | 22.12.2015
Polska, Chiny
ChRL, ze względu na położenie geograficzne, skalę kraju i szybko rozwijającą się bazę wytwórczą, stała się światowym liderem w zakresie szeroko pojętej gospodarki morskiej, szczególnie jeśli chodzi o budowę statków i obsługę transportu oceanicznego
Dodał : Daniel Matusiak | 22.12.2015
Polska, Chiny
W ustawie „Prawo energetyczne”, źródła energii odnawialnej zdefiniowano jako „źródła wykorzystujące w procesie przetwarzania energię wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalną, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu wysypiskowego, a także z biogazu powstałego w procesach odprowadzania lub oczyszczania ścieków albo rozkładu składowanych szczątek roślinnych i zwierzęcych”. Odnawialne źródła energii odgrywają coraz wieksza rolę na całym świecie, szczególnie w związku z zagrożeniami spowodowanymi postepującym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.
Dodał : Daniel Matusiak | 22.12.2015
Polska, Chiny
W czasie V sesji plenum Komunistycznej Partii Chin, która zakończyła się 29 października 2015 roku dyskutowano nad założeniami 13-go planu społeczno-gospodarczego rozwoju kraju na lata 2016 – 2020. Projekt planu, który ma zostać zatwierdzony w marcu 2016 w czasie posiedzenia CPPC (Chinese People’s Political Consultative Conference) odzwierciedla wizje i koncepcje obecnego kierownictwa kraju, jak też jest istotnym źródłem informacji dla przedsiębiorców w odniesieniu do kierunków rozwoju ChRL i głównych akcentów gospodarczych i społecznych.
Dodał : Maria Ryszkowska | 29.12.2015
plan 5 letni, gospodarka, demografia
Wśród najważniejszych uczestników wymiany towarowej Delty należy wyróżnić m.in. miasta Szanghaj, Ningbo, Nankin, Suzhou. Ze względu na swoje położenie geograficzne w okolicy ujścia rzeki Jangcy, Szanghaj i Ningbo są zdecydowanymi liderami wymiany handlowej.
Dodał : Maria Ryszkowska | 26.11.2015
delta rzeki Jangcy, transport
Funkcjonujący od około III wieku p.n.e. do XVII wieku n.e. „Jedwabny szlak” stanowił ważny węzeł w handlu pomiędzy Chinami, Europą i Bliskim Wschodem. Dziś poszukując rynków zbytu i możliwości rozwoju ekonomicznego miast w głębi terytorium kraju, Chiny planują utworzenie nowego połączenia pomiędzy Azją Środkową a Europą, stymulującego handel i rozwój przedsiębiorczości oraz stanowiącego alternatywę transportową dla dotychczasowych połączeń morskich i lotniczych.
Dodał : Maria Ryszkowska | 22.11.2015
nowy jedwabny szlak
W 2010 r. Szanghaj został okrzyknięty przez UNESCO „miastem designu”. Ta metropolia stanowi dziś w Chińskiej Republice Ludowej „inkubator” i „spiritus movens” dla kreatywnego przemysłu i innowacyjnych trendów w projektowaniu.
Dodał : Maria Ryszkowska | 22.11.2015
design, projektowanie
UnionPay jest światowym potentatem na rynku kart płatniczych, wyprzedzając pod względem liczby wydanych kart-Visę i MasterCarda. Chińczycy mają ambicje stać się w przyszłości największą globalną marką na rynku płatności kartami płatniczymi.
Dodał : Maria Ryszkowska | 27.11.2015
karty płatnicze, finanse
Od przełomu tysiąclecia nowa waluta- renminbi (RMB) lub chiński yuan, zaczyna odgrywać coraz istotniejszą role. Wzrost znaczenia RMB jest konsekwencją zachodzącej ewolucji w światowej makrogospodarce, która przesuwa ciężar ekonomiczny z rynków rozwiniętych (Europy, Japonii i Stanów Zjednoczonych) na rynki wschodzące (tzw. „emerging markets”) z wiodącą rolą Chin.
Dodał : Maria Ryszkowska | 22.11.2015
finanse, yuan, RMB
Szanghaj i Hongkong to dwa największe centra finansowe i giełdowe współczesnych Chin. W nieodległej przyszłości zwiększenie zakresu wymienialności i zakładane umiędzynarodowienie chińskiego yuana będzie miało dodatkowy, znaczący wpływ na rozwój tych ośrodków.
Dodał : Maria Ryszkowska | 22.11.2015
Stock Connect, finanse, yuan
Position paper to coroczna analiza przygotowana przez Izbę Handlową Unii Europejskiej na temat sytuacji klimatu biznesowego w Chińskiej Republice Ludowej.
Dodał : Maria Ryszkowska | 22.11.2015
china position paper
Koncepcja „New Normal” to z jednej strony przewidywana od dłuższego czasu zapowiedź utrwalających się zmian spowolnienia gospodarczego z poziomu „dynamicznego” do „średniego”, z drugiej zaś nowy termin przyjęty w chińskiej polityce oznaczający, że chińscy rządzący zaczynają dostrzegać potrzebę przejścia z modelu charakteryzującego się wysokim wzrostem wskaźników o znaczeniu ilościowym do modelu o znaczeniu jakościowym i wydajnościowym.
Dodał : Maria Ryszkowska | 22.11.2015
new normal
Obszar Delty Rzeki Jangcy, zwany „Złotym Trójkątem” albo „dolną częścią rzeki Jangcy”, to najbardziej dynamiczny pod względem ekonomicznym oraz inwestycyjnym obszar w Chinach. Debatę nad możliwością integracji gospodarczej w tym regionie rozpoczęto jeszcze w 1992 roku, a jej celem było przezwyciężenie regionalnej polityki protekcjonizmu i segmentacji na poszczególnych obszarach.
Dodał : Maria Ryszkowska | 27.11.2015
integracja miast
Polska, jako kluczowy dla Chin reprezentant grupy 16 państw EŚW oraz ważny partner handlowych, została szczególnie wyróżniona, otrzymując w tym roku zaszczytne miano gościa honorowego pierwszej edycji targów. Do uczestnictwa w ekspozycji zaproszonych zostało 35 polskich firm, które zaprezentowały najlepsze polskie produkty z branży jubilerskiej (bursztyn), spożywczej, kosmetycznej, odzieżowej i artykułów luksusowych.
Dodał : Maria Ryszkowska | 21.11.2015
16+1, Ningbo
W ciągu ostatnich kilku lat region Azji i Pacyfiku przeszedł proces wielu głębokich zmian. Był to okres szybkiego rozwoju gospodarczego szeregu państw Azji Południowo-Wschodniej. W globalnych relacjach rośnie znaczenie krajów położonych w tej części świata. Szczególnie zauważalne i poważne zmiany nastąpiły w największej gospodarce tego regionu tj. Chińskiej Republice Ludowej. Dzięki niezwykłemu wzrostowi w wyjątkowo krótkim czasie stała się ona drugą największą gospodarką świata.
Dodał : Maria Ryszkowska | 27.11.2015
technologia, gospodarka, postęp, innowacje
Wraz ze wzrostem siły chińskiego gospodarczego smoka, Szanghaj jako najbardziej rozwinięte i zaludnione miasto regionu pretenduje do miana globalnego centrum biznesowego oraz finansowego. Takie postrzeganie roli Szanghaju jest także zgodne z wizją władz w Pekinie, które upatrują w nim głównego ośrodka finansowego tej części świata.
Dodał : Maria Ryszkowska | 21.11.2015
finanse, szanghaj, instytucje finansowe, giełda