Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPlany chińskiego rządu dotyczące zmniejszenia poziomu biurokratyzacji gospodarki

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2015-12-22 09:37:21
polska, chiny

Jak donosi chińska agencja prasowa Xinhua, Sekretarz Generalny Rady Państwowej ChRL, Yang Jing, ogłosił w środę plany dotyczące zniesienia lub uproszczenia procesu otrzymywania ponad 200 pozwoleń administracyjnych dla chińskich przedsiębiorstw.

Zmiany, które mają zostać wprowadzone jeszcze w tym roku, mają na celu zwiększenie dynamiki chińskiej gospodarki.


Ogłoszone zmiany w prawie są kontynuacją działań podjętych w marcu zeszłego roku. Od tego czasu zniesiono lub uproszczono proces otrzymywania łącznie 632 różnych pozwoleń, o które musieli się wcześniej starać chińscy biznesmeni, w tym procedury rejestracji przedsiębiorstw.


Chiński rząd tiwerdzi, że te zmiany doprowadziły do tego, że większa liczba obywateli jest gotowa otworzyć własną działalność gospodarczą. W zeszłym roku zarejestrowano w Chinach o 20 procent więcej przedsiębiorstw niż w poprzednim roku. W pierwszej połowie tego roku liczba chińskich obywateli gotowych do przejścia na własny rachunek była z kolei wyższa 18 procent od analogicznego okresu zeszłego roku.