Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie z przedstawicielami polskich firm w Chinach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2018-02-09 08:06:05
pekin, chiny, wphi, ambasada, ambasador, eksport, inwestycje

W Ambasadzie RP w Pekinie odbyło się spotkanie Ambasadora Wojciecha Zajączkowskiego z przedstawicielami polskich firm prowadzących działalność w Chinach.

Przedsiębiorcy reprezentowali łącznie 13 firm, które zainwestowały w Chinach, posiadają w Chinach biura handlowe lub firm, które utworzyły spółki joint venture z chińskimi partnerami. Na spotkanie przybyli przedstawiciele między innymi KGHM Shanghai, Selena Nantong, Chipolbrok, Famur, Fasing, Shanghai Tagao i Hatrans Logistics.

Spotkanie organizowane w dniu 8 lutego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie było przede wszystkim okazją do zapoznania się i wymiany opinii na różne tematy gospodarcze między przedsiębiorcami, a Ambasadorem Wojciechem Zajączkowskim, który objął stanowisko w Chinach w styczniu br.

W czasie spotkania omówiono możliwości rozwoju polskiego eksportu do Chin oraz problematykę prowadzenia działalności handlowej i inwestycyjnej w kraju. Przedstawiciele firm wyrazili zainteresowanie kontaktem i wsparciem ze strony polskich placówek dyplomatycznych w Chinach.

Ambasador Wojciech Zajączkowski zaproponował cykliczne spotkania z polskim biznesem, na które zaproszeni będą przedstawiciele polskich firm w Chinach, a także Polacy pracujący zagranicznych firmach z siedzibą w Chinach.