Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNajważniejsze chińskie organizacje biznesowe poznają szczegóły zastąpienia sieci WPHI przez Zagraniczne Biura Handlowe PAIH w Chinach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2018-02-03 11:03:30
wphi, pekin, paih, zbh, szanghaj, eksport, dyplomacja, gospodarka, inwestycje, handel

Celem wydarzenia organizowanego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pekinie było poinformowanie chińskich instytucji, organizacji i stowarzyszeń biznesowych sektora państwowego i prywatnego o planach dotyczących lokalizacji i funkcjonowania Zagranicznych Biur Handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, które zastępują jednostki WPHI w Chinach.

Do sali konferencyjnej w Ambasadzie RP w Pekinie przybyli przedstawiciele siedemnastu organizacji, w tym Agencji Promocji Inwestycji Ministerstwa Handlu ChRL, Biura Rozwoju Handlu Ministerstwa Handlu ChRL, Chińskiej Rady Promocji Handlu Zagranicznego oraz Ogólnochińskiej Federacji Przemysłu i Handlu.
Podczas przemówienia Wiceprezes PAIH Wojciech Fedko zapowiedział otwarcie ZBH w Chengdu w tym roku oraz przedstawił korzyści dla wsparcia obsługi przedsiębiorstw w relacjach polsko-chińskich. Kierownik ZBH w Szanghaju Andrzej Juchniewicz przedstawił aktualne dane dotyczące polskiej gospodarki, zalety związane z inwestowaniem w Polsce wraz z przykładami ostatnio zrealizowanych projektów oraz opowiedział o możliwościach współpracy handlowej między Polską a Chinami, między innymi w ramach chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku.
Kierownik WPHI w Pekinie Artur Siejka podziękował chińskim partnerom za wieloletnią współpracę w organizacji wydarzeń promocyjnych, obsłudze delegacji biznesowych i spotkań business-to-business oraz życzył powodzenia przedstawicielom PAIH w otwarciu jednostek ZBH w Chinach i sukcesów w rozwoju dwustronnych relacji handlowych i inwestycyjnych.
Źródło i zdjęcia: WPHI w Pekinie