Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPierwsza edycja Belt and Road Brand Expo już za nami

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2017-12-20 12:27:32
targi, szanghaj, chiny, zbh szanghaj, belt and road brand expo, 2017, eksport, sektor spożywczy, sektor bursztynniczy, inicjatywa pasa i szlaku, zagraniczne biuro handlowe, paih, polska agencja inwestycji i handlu, eksport produktów spożywczych do chin, ochrona znaków towarowych, sposoby dystrybucji, marketing, china import expo, 2018

W dniu 8 grudnia br. rozpoczęła się pierwsza edycja targów Belt and Road Brand Expo w Szanghaju, w której uczestniczyły firmy z 28 krajów. Polskę reprezentowała jedna z najliczniejszych grup przedsiębiorców tj. 13 firm z sektora spożywczego oraz bursztynniczego.

 

Po formule współpracy krajów EŚW 16+1 Inicjatywa Pasa i Szlaku daje kolejną okazję do dalszych działań na rzecz zwiększenia wolumenu polskiego eksportu do Chin. Polska jako jeden z niewielu krajów europejskich uczestniczy w obecnym wydarzeniu - powiedział Andrzej Juchniewicz, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Szanghaju.

 

Ponadto podczas targów zorganizowany został na promocyjnej scenie roadshow produktów polskich producentów oraz przy współpracy z Beske International workshop dot. eksportu produktów spożywczych do Chin, na którym przedstawiono zarys rynku w Chinach, kwestie ochrony znaków towarowych, sposobów dystrybucji oraz zasad marketingu.

 

 

 

Targi w Szanghaju uświetniła wizyta przedstawicieli Urzędu Patentowego RP, którzy przeprowadzili bezpośrednie rozmowy z polskimi przedsiębiorcami nt. sposobów ochrony marki oraz wzorów przemysłowych na terenie Chin.

 

 

Podczas tego wydarzenia Polska została zaproszona przez organizatorów do uczestnictwa w wydarzeniu ogłoszonym przez Prezydenta Chin Xi Jinpinga - China Import Expo, które odbędzie się w dniach 5-10 listopada 2018 r. w Szanghaju.

 

Źródło: Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju