.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuImporterzy polskich produktów wzięli udział w bazarze charytatywnym w Pekinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-11-07 09:34:34
pekin, bazar, charytatywny, wphi

Chińscy importerzy produktów z Polski, głównie artykułów spożywczych, wzięli udział w corocznym bazarze charytatywnym "Miłość nie zna granic" przekazując część środków ze sprzedaży.

Celem jednodniowego bazaru charytatywnego, który odbył się 29 października na Stadionie Robotniczym w Pekinie, była zbiórka funduszy na projekty ochrony zdrowia w słabo rozwiniętych powiatach prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach. Część środków ze sprzedaży produktów została przekazana fundacji.

W wydarzeniu organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych ChRL i Chińską Fundację Przeciwdziałania Ubóstwu (China Foundation for Poverty Alleviation) oprócz Polski wzięli udział przedstawiciele około 100 ambasad, organizacji międzynarodowych i przedsiębiorstw.

Chiński minister spraw zagranicznych Yi Wang wraz z małżonką wzięli udział w otwarciu wydarzenia i odwiedzili pawilony poszczególnych krajów.

W polskim pawilonie przygotowanym przez Instytut Polski i WPHI w Pekinie prowadzono sprzedaż miodu, miodu pitnego, soków, słodyczy, biżuterii bursztynowej i wydawnictw książkowych dla dzieci. Uczestnicy polskiego stoiska na cele fundacji przekazali łącznie 35 tysięcy CNY.

Oprócz wsparcia szczytnego celu wydarzenie pozwoliło na promocję polskich produktów wśród tysięcy osób odwiedzających wydarzenie. Relacje z bazaru charytatywnego ukazały się w głównych chińskich mediach.