Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI w Pekinie promuje w Chinach polską branżę górniczą.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-10-30 08:40:39
wphi, pekin, górnictwo, maszyny, urządzenia, semianrium

Przedstawiciele sześciu polskich firm produkujących urządzenia i maszyny górnicze zaprezentowało swoją ofertę potencjalnym odbiorcom z Chin podczas Seminarium Promocyjnego Polskiej Branży Górniczej w Chinach, które odbyło się 24 października 2017 w Ambasadzie RP w Pekinie.

Przedstawiciele firm Fasing, Damel, Haso, Termospec, Carbonex i Analytics zaprezentowali między innymi łańcuchy górnicze, silniki elektryczne dla urządzeń górniczych i systemy bezpieczeństwa, które z powodzeniem mogą znaleźć zastosowanie w Chinach.

W seminarium wzięło udział ponad 40 przedstawicieli przedsiębiorstw i instytucji z chińskiej strony, w tym Shenhua Group, China Coal Energy Group, China Coal Technology & Engineering Group, Shaanxi Coal and Chemical Industry Group, Yangquan Coal Industry Group i innych. Po części seminaryjnej odbyły się rozmowy typu B2B, którym towarzyszył poczęstunek.

Oprócz wsparcia polskich firm w nawiązaniu relacji celem seminarium miało na celu uwiarygodnienie danych polskich firm w oczach chińskich partnerów. Relacje z seminarium ukazały się w chińskich mediach o profilu biznesowym.

Seminarium zostało zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pekinie przy wsparciu China National Coal Association dzień przed targach China Coal & Mining Expo, najbardziej uznanej imprezie targowej w tej branży w Chinach. W targach wzięło udział sześć firm z Polski.

Chiny, gdzie wydobywa się 3500 mln ton węgla rocznie, są największym rynkiem na maszyny i urządzenia górnicze na świecie. Największe polskie firmy dostarczające urządzenia i maszyny górnicze są dostępne na rynku chińskim od lat 60.