Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW Pekinie odbyło się Forum Motoryzacyjne Grupy Wyszehradzkiej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-10-26 07:50:51
wphi, pekin, motoryzacja, inwestycje, polska

Przedstawiciel WPHI w Pekinie wygłosił przemówienie o rozwoju branży motoryzacyjnej oraz potencjalne inwestycyjnym Polski podczas Forum Motoryzacyjnego Grupy Wyszehradzkiej, które zorganizowano 18 października w Pekinie.

Przemówienia przedstawicieli krajów Grupy Wyszehradzkiej, tj. Polski, Czech, Słowacji i Węgier, poprzedziła przemowa chargé d'affaires Ambasady Węgier w Pekinie, które aktualnie sprawują prezydencję w grupie Wyszehradzkiej.

Kierownik WPHI w Pekinie Artur Siejka podkreślił w swoim przemówieniu znaczenie branży motoryzacyjnej w polskim przemyśle, przedstawił dotychczasowe zagraniczne inwestycje w tej branży - zarówno wśród producentów pojazdów, jak i podzespołów, opisał zakres wsparcia dla zagranicznych inwestorów w Polsce oraz zaakcentował dobre stosunki polityczne między krajami Polską a Chinami.

Po zakończeniu przemówieniem odbyły się rozmowy z przedstawicielami chińskiej branży motoryzacyjnej, którzy byli zaproszeni na spotkanie.