Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBranża zoologiczna w Chinach – raport ZBH PAIH w Szanghaju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Operacz | 2017-10-17 12:30:57
chiny, zbh szanghaj, wphi pekin, zwierzęta, hodowla, branża zoologiczna w chinach – raport zbh paih w szanghaju, raport, analizy rynkowe, eksport

Zmiany zachodzące w chińskim społeczeństwie, a w szczególności nieustanny wzrost klasy średniej i podążający za nim wzrost dochodu rozporządzalnego prowadzi do rosnącego zainteresowania zwierzętami domowymi.

W przeciwieństwie do ryb i ptaków, które od dawna stanowiły część składową chińskiej kultury i gościły w domu chińczyków, wzrost liczby osób decydujących się na posiadanie psa czy kota zauważyć można dopiero po roku 2000. Zgodnie z danymi Euromonitor International, lokalna populacja psów i kotów wyniosła w 2014 roku 38 milionów, a ilość ryb akwariowych 80 milionów. Liczby te systematycznie rosną powodując dynamiczny rozwój całej branży zoologicznej w Chinach.

 

W celu pogłębienia wiedzy na temat aktualnej sytuacji rynku żywności zoologicznej w Chinach zapraszamy do zapoznania się z raportem „Analysis of Pet Food Market in China” przygotowanym przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Szanghaju.
Pliki do pobrania

Analysis of Pet Food Market in China
pdf | 817.22 KB
Pobierz