Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDzień biznesu w Ambasadzie RP w Pekinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-11-06 08:18:04
wphi, pekin, chiny, żywność, artykuły, spożywcze, eksport

Już III edycja Dnia Polsko-Chińskiego Biznesu odbyła się 29 sierpnia w Ambasadzie RP w Pekinie. Głównym celem tegorocznej edycji była promocja polskiej żywności w Państwie Środka.

Zapraszamy do obejrzenia relacji chińskiego portalu China Economic Net z Dnia Polsko-Chińskiego Biznesu. Relacja jest dostępna na stronie https://www.facebook.com/wphipekin/videos/890669174441601/

Spotkanie rozpoczęło się rozmowami w formacie B2B między polskimi producentami i eksporterami żywności, a chińskimi importerami i dystrybutorami - stronę polską reprezentowało łącznie 25 firm, których przedstawiciele prowadzili rozmowy z ponad 150-cioma potencjalnymi kontrahentami. Polskie firmy promowały wyroby mięsne, słodycze, soki, napoje, mrożone owoce i warzywa oraz alkohole. Za całość organizacji rozmów biznesowych odpowiadał Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pekinie.

W czasie rozmów B2B w ramach „Kampanii Smaki Europy. Jakość i Tradycja” zorganizowano również konferencję prasową z udziałem 30 dziennikarzy reprezentujących chińskie media. W konferencji wziął udział prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski

Po zakończeniu obu części Dnia Polsko-Chińskiego Biznesu goście zostali zaproszeni do udziału w przyjęciu, w trakcie którego mieli okazję spróbować wykwintnych dań przygotowanych przez czterech polskich kucharzy. Przemówienie powitalne skierowane do uczestników spotkania wygłosił Chargé d'Affaires Piotr Gillert.

Dzień Polsko-Chińskiego Biznesu odbył się w przeddzień Anufood China - największych targów importowanej żywności w północnych Chinach. Na stoisku przygotowanym przez Agencję Rynku Rolnego wzięło udział sześć firm. Kolejne dwie firmy wystawiły się niezależnie.
Pliki do pobrania

Lista i dane uczestników z chińskiej strony B2B 29 sierpnia 2017
xlsx | 1,56 MB
Pobierz