Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI promuje rozwój gospodarczy i potencjał inwestycyjnego Polski na spotkaniu z przedsiębiorcami z prowincji Guizhou w południowych Chinach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-07-31 09:39:40
wphi, guiyang, guizhou, chiny, chengdu, konsulat

WPHI w Pekinie wsparło organizację seminarium gospodarczo-turystyczne w Guiyang w prowincji Guizhou. Przedstawiciel wydziału wygłosił przemówienie dla 150 uczestników ze strony chińskiej oraz przekazał materiały dot. najważniejszych branż eksportowych i potencjału inwestycyjnego Polski.

Organizatorem seminarium, które odbyło się w dniu 25 lipca 2017 w Guiyang, stolicy prowincji Guizhou, był Konsulat Generalny RP w Chengdu. Było to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie promocyjne w tym mieście.

Przy wsparciu miejscowego Biura Spraw Zagranicznych i Departamentu Handlu udało się zaprosić ponad 150 osób zarówno ze środowiska biznesowego, jak i organizacji turystycznych oraz mediów, które wykazały duże zainteresowanie możliwościami współpracy z naszym krajem.

Po wydarzeniu, na chińskiej platformie społecznościowej WeChat utworzona została grupa zainteresowanych współpracą gospodarczą, na której WPHI zamieścił dostępne w języku chińskim informacje w sferze handlu i biznesu.

Prowincja Guizhou jest stosunkowo mniej rozwinięta gospodarczo niż reszta kraju, ale jest bogata w surowce naturalne - w szczególności węgiel, wapień, arsen i gips. Guizhou jest trzecim co do wielkości producentem tytoniu w Chinach. Jest również ojczyzną jednego z najpopularniejszy z gatunków chińskiej wódki (baijiu) - Maotai.

Stolica prowincji, Guiyang, stanowi ważny węzeł kolejowy. Dominującymi gałęziami przemysłu są hutnictwo żelaza i aluminium, przemysł maszynowy, chemiczny, gumowy, elektrotechniczny, włókienniczy, materiałów budowlanych i spożywczy.

Zdjęcia: Konsulat Generalny RP w Chengdu