Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI na targach spożywczych w Pekinie, Harbinie i Urumczi

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-05-31 14:29:08
wphi, pekin, harbin, urumczi, xinjiang, heilongjiang

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie przesyła relację z udziału w trzech targach spożywczych w ostatnim czasie, gdzie wydział zorganizowało stoiska targowe i zaprosił polskie firmy zajmujące się handlem żywnością do wspólnego udziału i promocji polskiej żywności.

1. Beijing China Int’l Organic & Green Food Industry Expo

Pekin, 17-19 kwietnia

2. International Dairy Expo

Harbin 21-23 kwietnia

3. Urumchi Int’l Food & Catering Expo

Urumchi 18-22 maja

Największe rezultaty promocyjne i handlowe przyniósł udział w targach w Urumchi. Podczas targów w stolicy prowincji Xinjiang przedstawiciele WPHI zaobserwowali duży popyt na importowaną żywność oraz słabą dostępność żywności z Europy. Polskie stoisko zorganizowane przez wydział było jednym z nielicznych zagranicznych stoisk narodowych – standy promocyjne były również przygotowane przez Kambodżę, Malezję i Rosję. Na targach swoją ofertę wystawiły głównie miejscowe firmy z branży spożywczej oraz importerzy żywności.

Dystrybucją artykułów spożywczych w Urumczi zajmują się często przedstawiciele mniejszości narodowych lub obywatele Kazachstanu, Tadżykistanu i innych krajów graniczących z prowincją Xinjiang. Dostępna tam importowana żywność pochodzi głównie z Rosji, Kazachstanu i Turcji. W opinii działających tam firm nierzadko trafia ona do Chin nielegalnymi kanałami, co wiąże się z niższymi cenami, lecz zaopatrzenie w produkty nie jest stabilne. Gusta mieszkańców Urumczi są bardziej zbliżone do polskich, w szczególności jeżeli chodzi o słodycze. W przeciwieństwie do Chińczyków z innych regionów kraju, mieszkańcom Xinjiang bardziej odpowiada to, że są one słodsze od miejscowych odpowiedników.

W Urumczi widoczne jest duże zainteresowanie żywnością z Polski i otwartość na kontakty handlowe. Podczas targów zainteresowaniem cieszył się polski miód, ciastka, czekolady i alkohol.

W Urumczi zauważalna jest również duża gotowość miejscowych władz i organizacji biznesowych do wsparcia działań promujących polską żywność. WPHI w Pekinie planuje przeprowadzenie działań promujących polską żywność na szerszą skalę, w tym seminariów promocyjnych oraz spotkań B2B, podczas przyszłorocznej edycji tych targów w maju 2018 r.

Na stoisku WPHI o powierzchni 36m2 swoja ofertę zaprezentowały firmy Probiz, polska firma zajmująca się eksportem żywności do Chin, oraz Mr. PolBee, producent miodu z Polski.

Uwaga! Dane dystrybutorów żywności w Urumczi w pliku excel są do pobrania pod tekstem.

Duże efekty promocyjne przyniósł także udział WPHI w targach Beijing China Int’l Organic & Green Food Industry Expo w Pekinie. Dzięki udziałowi firm CapeFive, Active i Dary Natury, osoby odwiedzające targi mogły zapoznać się z ofertą polskich jabłek, herbat, słodyczy i soków. Wadą tych targów było to, że w mniejszym stopniu były odwiedzane przez przedstawicieli firm handlowych.

WPHI w Pekinie po raz trzeci w rzędu wzięło udział w targach produktów mleczarskich International Dairy Expo w Harbinie. Na polskim stoisku przedstawiciele WPHI prezentowali próbki polskiego nabiału i prowadzili degustację polskiego mleka, które trafiło w gusta osób odwiedzających targi. Obok Mongolii Wewnętrznej (Neimenggu), prowincja Heilongjiang to największy producent nabiału w Chinach.

Stoisko WPHI na targach International Dairy Expo w Harbinie

Jednocześnie WPHI w Pekinie zaprasza do udziału w nadchodzących targach w Chinach, gdzie wydział będzie dysponował powierzchnią wystawienniczą. Z uwagi na organizację Forum Pasa i Szlaku w Pekinie, termin targów w Xi’an i Chongqingu uległ zmianie:

1. Silk Road International Expo and Investment & Trade Forum for Cooperation Between East & West

3-7 czerwca

2. China Chongqing Int’l Investment and Global Sourcing Fair

22-25 czerwca, przeniesione z 18-21 maja

3. China Lanzhou Investment and Trade Fair

6-9 lipca

Szczegółowe informacje o tych targach znajdują się na poniższej stronie. Proszę zwrócić uwagę, że terminy targów na tej stronie mogły ulec zmianie.

Dodatkowo WPHI w Pekinie promowało polską żywność podczas obchodów Święta Konstytucji 3 maja, które odbyło się 5 maja w Ambasadzie RP w Pekinie i Dnia Europy w Delegaturze Unii Europejskiej w Pekinie (9 maja).
Pliki do pobrania

Dane firm dystrybutorów żywności w Urumczi - osoby poznane na targach Urumchi International Food Catering Expo w maju 2017
xlsx | 9,9 MB
Pobierz