Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolsko-chiński konkurs na projekty badawczo-rozwojowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-04-03 07:29:29
konkurs, projekty, badawczo, rozwojowe, polska, chiny

Polsko-chiński konkurs na projekty badawczo-rozwojowe ogłoszony zostanie wkrótce przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwo Nauki i Technologii ChRL.

Na przełomie marca i kwietnia planowane jest ogłoszenie pierwszego polsko-chińskiego konkursu na projekty badawczo-rozwojowe organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwo Nauki i Technologii ChRL. Podstawą konkursu jest list intencyjny w sprawie współpracy w dziedzinie wspólnych badań i rozwoju między Rzecząpospolitą Polską a Chińską Republiką Ludową podpisany w trakcie wizyty przewodniczącego Xi Jinpinga w Polsce w czerwcu 2016 r.

W konkursie będą mogły wziąć udział jednostki naukowe, mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz składające się z nich konsorcja. Wymogiem niezbędnym do złożenia wniosku będzie udział w projekcie przynajmniej jednego partnera z Chińskiej Republiki Ludowej (z wyłączeniem podmiotów zarejestrowanych w Hongkongu lub Makau).

Projekty konkursowe powinny swoją tematyką obejmować jeden z poniższych obszarów:

• Inżynieria, w tym inżynieria mechaniczna, energetyczna, górnicza i metalurgia

• Energetyka, w tym rozwój nowych źródeł energii, czystego wykorzystania węgla, eksploatacja odnawialnych źródeł energii

• Materiałoznawstwo (w tym bio- i nanomateriały)

• Inżynieria środowiska, w tym ochrona środowiska, zarządzanie zasobami wodnymi, zapobieganie zanieczyszczeniom i wylesianiu

• Technologie spożywcze, w tym przetwórstwo i bezpieczeństwo żywności

• Medycyna, w tym technologie medyczne, biotechnologia, diagnostyka i terapia chorób cywilizacyjnych

• Technologie informacyjne i komunikacyjne

• Badania kosmosu

• Technologia bezzałogowych statków powietrznych

Budżet NCBR przeznaczony na dofinansowanie realizacji projektów wyłonionych w konkursie przez polskie podmioty wynosi 500 tys. euro na pojedynczy projekt, przy czym okres realizacji projektu wynosi maksymalnie 36 miesięcy.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i jego zasad mogą Państwo znaleźć na stronie NCBiR pod adresem:

http://www.ncbr.gov.pl/programy-miedzynarodowe/wspolpraca-dwustronna/chiny/konkurs/

Zdjęcia: WPHI Pekin