Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPlany udziału WPHI w Pekinie w targach China Food & Drinks Fair (CFDF) w Chengdu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Artur Siejka | 2017-03-17 10:45:11
wphi, pekin, chengdu, chongqing, targi, cfdf, spożywcze

WPHI w Pekinie organizuje stoisko dla polskich firm na targach China Food & Drink Fair w Chengdu(23-25 marca) i spotkania B2B z lokalnymi importerami żywności w Chengdu i Chongqingu (odpowiednio 21 i 22 marca). Wydział zaprasza do bezpłatnego udziału w tych wydarzeniach firmy, które zajmują się produkcją i handlem artykułami spożywczymi z Polski.

Stoisko WPHI na targach CFDF

China Food & Drink Fair (CFDF) w Chengdu, często nazywane także od chińskiej nazwy Tangjiuhui (czyt. Tangdziołhłej) to najważniejsze targi importowanej żywności w środkowych Chinach, a ponadto także najważniejsze targi wyrobów alkoholowych w całych Chinach. W ostatniej edycji tych targów na powierzchni ponad 125 tys. m2 ofertę przedstawiło ponad 3 tysiące wystawców - z importowanych produktów głównie napoje, słodycze, przekąski oraz kawa i herbata (więcej informacji o targach znajduje się w załącznikach poniżej).

WPHI w Pekinie będzie dysponowało na targach otwartym z dwóch stron stoiskiem o powierzchni 18m2 (numer stoiska 5F057T-A1). Na stoisku swoja ofertę będą mogli wystawić przedstawiciele 6 polskich firm spożywczych. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres a.siejka@trade.gov.pl. W przypadku zgłoszenia się większej ilości firm o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń oraz rodzaj oferowanych produktów.

Z uwagi na kategorie wystawianych produktów w hali 5 udział w stoisku WPHI w pierwszej kolejności uzyskają firmy, które zajmują się produkcją lub handlem następującymi produktami: produkty śniadaniowe, miód, produkty mleczarskie, napoje, słodycze, ciastka, przetwory owocowe itp., kawa i herbata. Każda firma otrzyma wydzieloną przestrzeń do wystawienia swoich produktów.

WPHI planuje ponadto przygotować na jednej ze ścianek stoiska półki z produktami, katalogami (wyłącznie w j. chińskim) i danymi kontaktowymi (głównie z QR kodem na Wechat) firm, które nie będą mogły wysłać przedstawiciela na te targi lub nie wezmą udziału z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników. Na stoisku będzie także możliwość wystawienia produktów innych niż wyżej wymienione (w tym alkoholu).

Próbki produktów (po jednej z każdego rodzaju, max trzy sztuki) prosimy przesyłać do wydziału WPHI do dnia 6 marca. Z uwagi na złożoną procedurę odbioru produktów/próbek spoza Chin, WPHI przyjmie tylko próbki przesłane kurierem z terytorium Chin lub przekazane bezpośrednio.

Dane adresata: 波兰驻华大使馆贸易和投资促进处 Artur Siejka,地址:100600 北京, 建国门外,日坛路1号,电话13811671658.

Przesłanie zgłoszenia do udziału w stoisku WPHI w Pekinie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu znajdującego się na dole strony.

Spotkania B2B w Chongqingu i Chengdu

W ciągu dwóch dni poprzedzających targi CFDF WPHI w Pekinie planuje zorganizować spotkania B2B z lokalnymi importerami żywności w Chongqingu, który oddalony jest od Chengdu o 2-2,5h jazdy pociągiem, i w Chengdu, gdzie odbędą się targi CFDF.

 • Chongqing - 21 marca
 • Chengdu - 22 marca

Udział w spotkaniach B2B będą mogły wziąć firmy zajmujące się produkcją i handlem artykułów spożywczych z Polski (zarówno firmy polskie, jak i chińskie, czyli także importerzy i dystrybutorzy z Chin, którzy poszukują partnerów w Chengdu i Chongqingu). W przeciwieństwie do udziału w targach na stoisku WPHI, wydział nie planuje wprowadzać ograniczenia ilości uczestników biorących udział w spotkaniach B2B. Czas i miejsce spotkań B2B zostaną podane w terminie późniejszym (aktualizacje ukażą się na tej stronie). Oba spotkania najpewniej odbędą się w godz. 14-17. Część gości ze strony chińskiej zostanie zaproszonych przez miejscowe firmy konsultingowe.

Każdy uczestnik spotkań B2B otrzyma stolik do rozmów. Podobnie jak na stoisku WPHI na targach, wydział zorganizuje stoliki z produktami, katalogami i danymi kontaktowymi firm, które nie będą mogły wysłać przedstawiciela na te wydarzenia.

Nie ma konieczności wzięcia udziału we wszystkich wyżej opisanych wydarzeniach organizowanych przez WPHI. Możliwe jest aplikowanie wyłącznie na udział w targach lub w którymkolwiek ze spotkań B2B. WPHI sugeruje udział we wszystkich częściach lub jedynie w spotkaniach B2B i pozostanie w Chengdu na pierwszy dzień targów jako zwiedzający. Przyjazd na te wydarzenia z Polski radzimy połączyć z innymi działaniami o charakterze biznesowym.

Wszelkie zmiany i uaktualnienia będą pojawiać się w górnej części tej strony.

Przesłanie zgłoszenia udziału w stoisku lub spotkaniach B2B jest równoznaczne z akceptacją poniższego regulaminu:

 1. Organizacja stoiska WPHI w Pekinie na targach China Food & Drink Fair (CFDF) ma na celu pomoc przedstawicielom polskich firm zajmujących się produkcją i eksportem artykułów rolno-spożywczych w rozwoju kontaktów handlowych, poszukiwaniu partnera i promocji polskich produktów.
 2. Regulamin ma na celu zapewnić jak najlepszą promocję pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki i polskich przedsiębiorstw. Na stoisku i w czasie wydarzeń B2B zabronione jest promowanie treści niezwiązanych z tematyką handlową (kwestie polityczne etc).
 3. Udział w targach na stoisku WPHI i w spotkaniach B2B jest bezpłatny. Uczestnicy będą zobowiązani do pokrycia kosztów przejazdów i zakwaterowania na miejscu.
 4. Organizator stoiska przydziela uczestnikom przestrzeń i meble na stoisku i na spotkaniach B2B. Zabronione jest korzystanie z przestrzeni lub mebli innych uczestników stoiska WPHI lub targów.
 5. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń, udział w stoisku na targach mogą wziąć maksymalnie 2 osoby z jednej firmy (włączając tłumacza).
 6. Wszelkie kwestie organizacyjne (propozycje, uwagi etc.) pojawiające się we współpracy z organizatorem targów lub między uczestnikami stoiska lub spotkań B2B powinny być w pierwszej kolejności zgłoszone do przedstawiciela WPHI w Pekinie
 7. Zabronione jest spożywanie napojów alkoholowych na stoisku WPHI i na spotkaniach B2B oraz przebywanie w tych miejscach w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
 8. W przypadku naruszenia któregokolwiek z powyższych punktów regulaminu dany uczestnik może zostać usunięty ze stoiska WPHI w Pekinie lub z udziału w spotkaniu B2B
 9. Z uwagi na ograniczoną powierzchnię stoiska oraz udział w nim kilku uczestników, uczestnicy zobowiązani są do zabrania na stoisku minimalnej ilości produktów/próbek i katalogów oraz rzeczy prywatnych.
Pliki do pobrania

IFB 2017 S Fact Figure EN 20160828
pdf | 915.56 KB
Pobierz
IFB 2016S Post Show Report EN
pdf | 4.01 MB
Pobierz
aktualna lista firm zarejestrowanych na B2B Chongqing i Chengdu aktualizacja 17 marca
xls | 79.5 KB
Pobierz