Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDiscover Central Europe - Prezentacja polskiej oferty turystycznej na targach w Szanghaju w ramach V4 Roadshow

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-11-23 06:32:40
chiny, szanghaj, targi, turystyka

W dniach 11 – 13 listopada 2016 roku w centrum wystawienniczym Shanghai New International Expo Centre (SNIEC) odbyła się kolejna edycja międzynarodowych targów turystycznych CITM. W wystawie zorganizowanej przez CNTO swoją ofertę turystyczną przedstawiały chińskie biura turystyczne, oraz delegacje z ok. 110 krajów świata, dla których organizator wydarzenia przygotował 2500 stoisk wystawczych.

Międzynarodowe Targi Turystyczne China International Travel Mart (CITM) to największe w Azji wydarzenie o charakterze profesjonalnym promujące turystkę i przedsiębiorstwa oferujące swoje usługi w tym zakresie. W latach ubiegłych targi te były odwiedzane przez ok. 80 tys. ludzi w tym odpowiednio przez 50 tys. tzw. gości profesjonalnych.

Podczas tegorocznej edycji targów CITM zorganizowanych w Szanghaju Polska Organizacja Turystyczna (POT) zaprezentowało się na targach z własnym stoiskiem o powierzchni 27m2, na którym promowano polskie walory turystyczne, oraz ofertę następujących polskich organizatorów podróży: Activo Travel Polska, Amberroute, Safari Poland, New World, CT Poland, Furnel Travel oraz Biuro Podróży „LUZ”.

Stoisko PTO zostało zorganizowane w ramach programu „Discover Central Europe” mającego na celu wspólną promocję walorów turystycznych krajów Grupy Wyszechradzkiej tj. Czech, Węgier, Polski oraz Słowacji. W ramach powyższej inicjatywy zostało zorganizowane tzw. „Greater China Roadshow”, podczas którego uczestnicy programu poza targami w Szanghaju posiadali możliwość uczestnictwa w podobnych wydarzeniach organizowanych w Pekinie, Kong Kongu, oraz Tajpej.

Częścią „V4 Roadshow” były zorganizowane warsztaty, w ramach których przedstawiciele narodowych organizacji turystycznych przybliżali ofertę turystyczną swoich krajów. Z okazji polskiej prezydencji w Grupie Wyszechradzkiej, gospodarzem warsztatów w Szanghaju był Dyrektor biura POT w Pekinie Pan Jana Wawrzyniak, a wydarzenie to zostało zapoczątkowane od przemówienia Konsula Generalnego w Szanghaju Pana Piotra Nowotniaka. W drugiej części warsztatów, po zakończeniu prezentacji oferty turystycznej krajów członkowskich V4, przedstawiciela przedsiębiorców promowanych krajów przystąpili do rozmów biznesowych z chińskimi partnerami podczas wydarzenia o charakterze B2B.

Tegoroczna edycja targów potwierdziła zarówno konkurencyjność polskiej oferty turystycznej jak i zainteresowanie strony chińskiej polską. Uczestnictwo PTO w Szanghajskich Targach, oraz w „Roadshow” organizowanym w ramach kompanii promocyjnej zorganizowanych w ramach Grupy Wyszechradzkiej, jest częścią działań mających na celu promowanie działalności polskich przedsiębiorców, oraz walorów polski na arenie międzynarodowej.