Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrezentacja polskiej oferty spożywczej podczas International Fresh Food Circulation Congress

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-11-23 06:01:31
chiny, szanghaj, produkty spożywcze, mleko, mięso, logistyka

W dniach 17-18 listopada br. odbył się w Szanghaju kongres pn. 2016 China International Fresh Food Circulation Congress. Ta branżowa impreza poświęcona jest ofercie produktów spożywczych, które wymagają specjalnego przechowywania i transportu.

Uczestniczące w kongresie firmy reprezentowały producentów i importerów świeżej żywności, mleka, mięsa, owoców morza, świeżych oraz mrożonych warzyw i owoców. Obecni byli także przedstawiciele firm logistycznych zajmujących się przewozem i składowaniem tego typu produktów. Pierwszego dnia miała miejsce sesja plenarna, podczas której reprezentant WPHI Pan Adam Ryszkowski, przybliżył zgromadzonym gościom charakterystykę polskiego eksportu produktów spożywczych do Chin ze szczególnym uwzględnieniem ww. kategorii a także możliwości transportu towarów połączeniem kolejowym Chengdu-Łódź.

W drugim dniu kongresu odbyła się Polsko-Chińska sesja tematyczna, która była jedną z trzech tego typu sesji (pozostałe dotyczyły Brazylii, Republiki Południowej Afryki i Nowej Zelandii). Podczas tego wydarzenia zaprezentowały się polskie firmy ForCap (Pan Michał Bielewicz), BZK (reprezentowane przez lokalnego pracownika WPHI) oraz Hatrans (Pani Natalia Kosana Gołdysiak). Polska sesja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony chińskich gości, co zostało także docenione przez organizatorów, którzy już teraz zapraszają polskie firmy do uczestnictwa w kolejnej, przyszłorocznej edycji kongresu.