Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW Tianjin z inicjatywy WPHI zorganizowano Dni Polskiej Żywności

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-12-02 02:12:05
wphi, pekin , tianjin, żywności, artykuły, spożywcze, sprzedaż, konsumenci

W supermarkecie importowanej żywności EJT w Tianjin w dniach 10-13 listopada odbyły się Dni Polskiej Żywności. Wydarzenia miało na celu promocję polskiej żywności wśród konsumentów w jednej z największych chińskich metropolii – Tianjin.

Klienci sklepu EJT mogli w tych dniach poznać wiele produktów z Polski, w tym soki Hortex, płatki śniadaniowe Bakalland czy piwo Van Pur. Oprócz stoisk z produktami danych firm, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) w Pekinie - pomysłodawca i jeden z organizatorów wydarzenia, zapewnił udział hostess przebranych w tradycyjne stroje ludowe. Przy wejściu do sklepu klientów witała polska muzyka, a na ekranach telewizorów prezentowano filmy promujące walory turystyczne Polski, polską historię oraz materiały o polskiej gospodarce. Aby dodatkowo przyciągnąć konsumentów do zapoznania się z ofertą polskich firm, w supermarkecie odbyła się wystawa i pokaz obróbki polskiej biżuterii bursztynowej, która jest szczególnie ceniona w Chinach.

W celu promocji tego wydarzenia wśród mieszkańców miasta na otwarcie Dni Polskiej Żywności zaproszono przedstawicieli lokalnych gazet i telewizji. W relacji Tianjin TV zaprezentowano różne polskie produkty spożywcze oraz zamieszczono wywiady z mieszkańcami miasta oraz przedstawicielem WPHI zachęcającym do odwiedzenia sklepu w tych dniach (relacja TV Tianjin jest do obejrzenia na koncie WPHI w Pekinie https://www.facebook.com/wphipekin/).

W planach WPHI w Pekinie Dni Polskiej Żywności przerodzą się w cykl wydarzeń promocyjno-handlowych organizowanych w sklepach tradycyjnych i internetowych oraz showroomach polskich produktów w całych Chinach.

Dla przykładu, oprócz sieci EJT chęć organizacji podobnego przedsięwzięcia wyraziły także duża sieć Wumart i jeden z liderów sprzedaży internetowej JD.com. WPHI w Pekinie jest gotowe wesprzeć organizację wydarzeń tego typu koordynując kontakt między eksporterami, importerami i sklepami oraz promując je w lokalnych mediach.

WPHI w Pekinie proponuje zainteresowanym stronom współpracę przy organizacji Dni Polskiej Żywności dwa razy w roku wokół ważnych polskich świąt narodowych - 3 maja i 11 listopada. Święto 3 maja ma miejsce zaraz po dniach wolnych z okazji Święta Pracy 1 maja. W związku z tym przyszłoroczne edycje Dni Polskiej Żywności można zorganizować w weekend 28–30 kwietnia lub w terminie późniejszym o jeden lub dwa tygodnie - w okolicach ważnych targów importowanej żywności SIAL China w Szanghaju, które odbędą się w dn. 17-19 maja. Dzięki temu polskie firmy biorące udział w targach będą mogły wesprzeć to przedsięwzięcie, przekazując produkty lub uczestnicząc w prezentacjach i pokazach kulinarnych.

Dzięki wspólnej organizacji podobnych wydarzeń będzie można osiągnąć lepszy efekt promocyjny, ponieważ będzie można je wspólnie promować w chińskiej prasie i mediach społecznościowych (w tym na koncie Bolan Shipin prowadzonym przez WPHI w Pekinie).

Zachęcamy do podjęcia wspólnych wysiłków, aby Dni Polskiej Żywności weszły na stałe w kalendarz popularnych chińskich sklepów z importowaną żywnością i zostały zapamiętane przez ich klientów. W rezultacie polskie produkty spożywcze staną się bardziej rozpoznawalne, a popyt na polską żywność w Chinach wzrośnie.