Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW Pekinie odbyły się najważniejsze targi importowanej żywności w Północnych Chinach - Anufood China 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-11-28 03:11:44
wphi, pekin, targi, anufood, koelnmesse, artykuły, spożywcze, import, eksport, rolne

W Pekinie odbyły się targi Anufood China 2016 – najważniejsze targi importowanej żywności w Chinach Północnych i jedne z najważniejszych targów branży spożywczej w całych Chinach.

W targach wzięły licznie udział firmy z Polski. Na stoisku organizowanym przez Agencję Rynku Rolnego, które miało powierzchnię ponad 190 m2, swoją ofertę zaprezentowało 25 firm – w tym między innymi Tago, Graal i Obst oraz firmy mleczarskie, takie jak Mlekovita i Mlekpol, których udział koordynowała Polska Izba Mleka. Na stoisku odwiedzający mogli zapoznać się z produktami mleczarskimi, przetworami rybnymi, słodyczami, napojami, alkoholem oraz produktami rolnymi, w tym głównie jabłkami. Niezależnie w targach wzięły także udział polscy producenci piwa Van Pur i napojów energetycznych XXL.

Organizatorzy polskiego stoiska przy wsparciu WPHI w Pekinie prowadzili liczne działania promujące Polskę i polskie produkty spożywcze. Polskie stoisko zostało uroczyście otwarte przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacka Boguckiego oraz Ambasadora RP w Pekinie Mirosława Gajewskiego. Delegację przywitały hostessy przebrane w tradycyjne polskie stroje ludowe oraz muzyka Chopina wykonywana przez uznaną młodą pianistkę z Chin – p. Yilin Chen.

W tegorocznej edycji targów na powierzchni ponad 35 tys. m2 wzięło udział 607 wystawców z całego świata. Oprócz Polski stoiska narodowe przygotowały Niemcy, Hiszpania, Rosja, Korea i Japonia. Targi Anufood China odbyły się po raz trzeci, w tym pierwszy raz pod nową nazwą. Wcześniej targi nosiły nazwę Beijing World of Food.

W odczuciu części wystawców targów Anufood China były mniej udane niż zeszłoroczna edycja – głównie z uwagi na mniejszą liczbę odwiedzających w porównaniu do zeszłym roku. Zdaniem WPHI w Pekinie potencjał targów, w tym liczba wystawców i odwiedzających, jest mniejszy niż na targach SIAL i FHC w Szanghaju, Food Expo w Hongkongu oraz China Food & Drinks Fair w Chengdu. Mimo to Anufood China pozostają jednymi z pięciu najważniejszych targów importowanej żywności w Chinach i najważniejszymi targami tego typu w Chinach Północnych.

Zaletami targów jest to, że odwiedzane są one przez przedsiębiorców i profesjonalnych kupców. Lokalizacja targów w Pekinie pozwala także na promocję polskiej żywności w stolicy Chin, gdzie znajdują się najważniejsze chińskie instytucje regulujące import żywności do Chin. W Pekinie mają swoje główne siedziby największe firmy, w tym spółki państwowe, zajmujące się improtem żywności do Chin. Przy okazji udziału polskich firm spożywczych w targach Anufood China WPHI w Pekinie zorganizowało w Ambasadzie RP w Pekinie wydarzenie towarzyszące - Dzień Polsko-Chińskiego Biznesu. W ramach tego wydarzenia odbyły się warsztaty dla polskich firm, seminarium promocyjne dla przedstawicieli chińskich firm zajmujących się importem i dystrybucją artykułów rolno-spożywczych oraz spotkania B2B. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 firm z Polski oraz 100 firm z Chin.

Ponadto w weekend poprzedzający targi odbyły się Dni Polskiej Żywności w supermarkecie EJT w Tianjin, który uważany jest za jeden z sześciu tzw. "supercities" w Chinach. Tianjin, najważniejszy port  Północnych Chin, oddalony jest Pekinu o 130 km.