Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu《波兰食品》, czyli konto o polskiej żywności założone w chińskiej aplikacji mobilnej Wechat przez WPHI w Pekinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-12-06 02:46:27
wechat, internet, żywność, eksport, artykuły, rolne, spożywcze, chiny, pekin

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pekinie (WPHI Pekin) pragnie poinformować o otwarciu nowego konta publicznego w języku chińskim w aplikacji mobilnej Wechat.

Konto o nazwie 波兰食品 (czyt. bolan szypin, czyli "Polska Żywność") założone zostało przez WPHI w Pekinie w celu ułatwienia chińskim importerom i dystrybutorom żywności kontaktu z polskimi producentami i eksporterami. Na koncie publikowanie będą głównie informacje o wydarzeniach w Chinach, w których biorą udział Polscy przedsiębiorcy z tego sektora.

Już teraz na koncie dostępne są szczegółowe informacje o zaplanowanym na 15 listopada br. w Ambasadzie RP w Pekinie „Dniu Polsko-Chińskiego Biznesu”, w którym weźmie udział ponad 40 polskich firm spożywczych, w tym 25 przedsiębiorstw z misji biznesowej organizowanej przez Agencję Rynku Rolnego. Podczas tego wydarzenia zaplanowana jest sesja B2B z chińskimi firmami. Na koncie znajdują się opis i program wydarzenia, formularz rejestracyjny oraz informacje w języku chińskim o każdej firmie z Polski wraz ze zdjęciami produktów i danymi osób kontaktowych.

Wkrótce na koncie ukażą się informacje o polskich firmach, które wezmą udział w targach Anufood China w Pekinie, które odbędą się w dn. 16-18 listopada, wraz z położeniem stoisk targowych polskich firm. Polska jest tegorocznym partnerem tych targów. Docelowo ma także powstać stała zakładka w menu zawierająca informacje o polskich firmach spożywczych w podziale na kategorie produktowe.

Widoczny w załączonych grafikach QR kod konta 波兰食品, czyli kwadratowy kod graficzny będący odnośnikiem do konta, będzie dostępny podczas wydarzeń organizowanych przez WPHI w Pekinie – w tym podczas Dnia Polsko-Chińskiego Biznesu oraz na polskich stoiskach targowych na targach Anufood China. Dzięki temu osoby biorące udział w tych wydarzeniach po zeskanowaniu kodu otrzymają pełną informację o uczestnikach z Polski bezpośrednio na ekranach swoich telefonów.

Konto zostało założone w popularnej w Państwie Środka aplikacji mobilnej Wechat i jest dostosowane do stylu życia i sposobu korzystania z Internetu wśród Chińczyków, w tym rodzimych przedsiębiorców. Chińczycy korzystają bowiem z Internetu głównie na telefonach komórkowych, a jednymi z najważniejszych źródeł informacji są aplikacje i portale społecznościowe - w szczególności Wechat.

WPHI w Pekinie zachęca wszystkich zainteresowanych do promocji konta wśród swoich kontaktów biznesowych i znajomych w Chinach oraz do nadsyłania informacji o planowanych wydarzeniach handlowo-promocyjnych, w których wezmą udział polskie firmy, w celu ich promocji wśród osób obserwujących konto.

Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami o koncie prowadzonym przez WPHI na Wechat w j. polskim:

china.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/205246,konto-wphi-w-pekinie-na-wechat-.html

Poniżej w pliku pdf do pobrania znajduje się "Przewodnik po aplikacji Wechat" stworzony przez WPHI w Pekinie.
Pliki do pobrania

Przewodnik po aplikacji Wechat
pdf | 3.57 MB
Pobierz