Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuChina Everbright International zainwestuje w mławską firmę Novago

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-09-03 13:26:30
inwestycje, china, novago, everbright, m&a, fuzje i przejęcia

Największa chińska inwestycja w Polsce – sfinalizowana. Wiceminister Radosław Domagalski uczestniczył w ceremonii podpisania umowy sprzedaży chińskiemu inwestorowi większościowego pakietu udziałów spółki Novago, która jest jednym z największych w Polsce podmiotów branży gospodarowania odpadami. Wartość transakcji to 123 mln zł.

"Dzisiejsza inwestycja wpisuje się w politykę współpracy Polski z Chinami, która po wizycie prezydenta Xi Jinpinga w czerwcu nabiera przyspieszenia. Decyzja biznesowa obydwu firm potwierdza, że Polska i Chiny mają duży potencjał do rozwijania współpracy w zaawansowanych technologicznie branżach, takich jak ochrona środowiska" – podkreślił wiceminister Domagalski.

Wiceminister rozwoju odniósł się także do społecznych aspektów przedsięwzięcia.

"Liczymy na to, że współpraca inwestycyjna z chińskim partnerem pozwoli na szybszy rozwój Novago na rynkach zagranicznych i przyczyni się do utworzenia kolejnych, stabilnych i wysoko jakościowych miejsc pracy w Mławie i regionie" – podkreślił.

Przemawia wiceminister rozwoju Radosław Domagalski

Polskę i Chiny łączy partnerstwo strategicznie.

"Jesteśmy gotowi na pogłębianie współpracy handlowej oraz inwestycyjnej. Liczymy, że nasze relacje przełożą się na większą aktywność inwestycyjną polskich firm w Chinach" – podkreślił wiceszef resortu.
"Ma w tym pomóc udział Polski w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, który umożliwi zaangażowanie w realizację inwestycji wpisujących się w koncepcję Nowego Jedwabnego Szlaku."

Podpisanie umowy

Wiceminister rozwoju zapewnił, że Polska jest niezmiennie otwarta na kapitał zagraniczny, w tym na inwestorów z Państwa Środka.

"Premiujemy te projekty, które wiążą się z transferem nowoczesnych technologii, dlatego inwestycje w innowacje, badawczo-rozwojowe i w sektorze nowoczesnych usług cieszą się poparciem polskiego rządu" – zaznaczył wiceminister.

Dodał, że inwestorzy mogą liczyć na profesjonalną obsługę na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Przy okazji uroczystości podpisania umowy wiceminister Domagalski spotkał się także z przedstawicielami zarządu China Everbright na temat możliwości rozwijania współpracy między Polską a Chinami.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju