Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuExpo 2022 ma swojego pełnomocnika

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-08-09 07:42:08
expo, expo 2022, domagalski, radosław domagalski-łabędzki, łódź

Rząd powołał wiceministra rozwoju Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 w Łodzi. W połowie czerwca wicepremier Piotr Gliński zgłosił kandydaturę Polski i Łodzi do organizacji tego wydarzenia. Zorganizowanie w Polsce tak ważnej międzynarodowej wystawy to jeden z priorytetów rządu.

Pełnomocnik będzie koordynował działania mające na celu uzyskanie przez Polskę i Miasto Łódź prawa do organizacji wystawy. Do jego zadań należy także opracowanie dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o EXPO 2022, współpraca z władzami Łodzi i innymi zainteresowanymi podmiotami oraz reprezentowanie rządu w kontaktach z Międzynarodowym Biurem Wystaw (BIE) z siedzibą w Paryżu.

Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki odbiera nominację na Pełnomocnika Rządu do spraw Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 w Łodzi

Zgromadzenie Ogólne BIE wybierze gospodarza wystawy pod koniec 2017 r. Polska planuje złożyć komplet oficjalnych dokumentów aplikacyjnych w listopadzie 2016 r. Wiosną przyszłego roku przyjedzie do naszego kraju misja ewaluacyjna BIE.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komitetu Sterującego ds. EXPO 2022 przyjęte zostaną założenia promocji wystawy. Celem promocji będzie zbudowanie poparcia dla kandydatury Polski i Miasta Łodzi oraz pozyskanie jak największej liczby głosów oddanych na Polskę podczas głosowania nad wyborem gospodarza Wystawy. Powołane zostaną też dwie grupy robocze – ds. projektów infrastruktury transportowej oraz ds. działań promocyjnych.

Głos zabiera wiceminister rozwoju, rządowy pełnomocnik ds. Expo 2022 Radosław Domagalski-Łabędzki

EXPO to wystawa organizowana cyklicznie, prezentująca cywilizacyjny i techniczny dorobek świata. Mianem EXPO określa się dwa rodzaje wystaw. Co pięć lat organizowana jest World EXPO. Z kolei wystawy tematyczne, tzw. „małe EXPO” – International EXPO, organizowane są pomiędzy wystawami światowymi. Trwają maksymalnie trzy miesiące i mają tematykę zawężoną do jednego konkretnego problemu.

Łódź stawia na rewitalizację obszarów miejskich i wyzwania urbanistyczne stojące przed światem. Zaproponowane hasło polskiej wystawy w 2022 r. to „City Re: Invented”. Planowany termin wydarzenia to II połowa 2022 r.: od 15 czerwca do 15 września. Przyznanie Polsce prawa do wystawy mogłoby stać się silnym impulsem dla rozwoju całego regionu i miasta, służąc jednocześnie promocji całej Polski.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert