Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuChińskie firmy medyczne na zakupach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-07-20 03:24:53
farmacja, medycyna, biotechnologia, inwestycje, pekin, chiny wphi

Chińskie firmy medyczne na zakupach

Tak wynika z zapowiedzi chińskich firm medycznych. Dla ich właścicieli to sposób na dywersyfikację kierunków inwestycji i przeciwdziałanie spowolnieniu tempa wzrostu chińskiej gospodarki. Dodatkowo zwiększając swoje wpływy za granicą mogą w ten sposób łatwiej kontrolować rynek opieki zdrowotnej w kraju, który podzielony jest aż na ok. 5 tysięcy producentów. A ostra konkurencja między nimi prowadzi do zaniżania cen lekarstw.

Jedną z ostatnich dużych transakcji było przejęcie w maju tego roku brytyjskiego Bio Products Laboratory za 1,2 mld USD przez chińską Creat Group Corporation. Według danych Bloomberg wykupienie Bio Products Laboratory, producenta lekarstw z osoczem, było największym do tej pory zagranicznym przejęciem zrealizowanym przez chińską firmę z tej branży. W tym samym miesiącu Shanghai Fosun Pharmaceutical Group przejął 96% udziałów India Gland Pharma Ltd. – firmie produkującej leki iniekcyjne. Wartość tej transakcji nie została ujawniona.

Obecne chińskie przedsiębiorstwa najbardziej są na rynkach farmaceutycznych w Indiach, Singapurze i Australii. Ponadto w Europie i Stanach Zjednoczonych stopniowo zyskują zaufanie.

Analitycy interpretują ten proces jako znak dojrzewania chińskiego rynku leków zarówno w kategorii skali jak i możliwosci. Radzą jednak, aby inwestorzy starali się uniknąć pochopnych decyzji, lecz stopniowo poznawali nowe rynki i ich specyfikę prawną.