Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPromocja portu Gdańsk w Ningbo i Szanghaju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-07-18 05:37:38
port, logistyka, transport, transport morski, port gdańsk, ningbo, szanghaj, shanghai, nowy jedwabny szlak

W dniach 11.07 – 14.07.2016 roku przebywała w Ningbo i Szanghaju dwuosobowa delegacja Portu Gdańsk S.A.: Pan Łukasz Greinke, Prezes Zarządu i Pan Michał Stupak, specjalista ds. marketingu.

Głównym celem przyjazdu było uczestnictwo w międzynarodowym forum szefów portów z różnych krajów świata p.n. „The 2nd Maritime Silk Road Port International Cooperation Forum” (w Ningbo), w którym wzięli udział przedstawiciele kierownictwa szeregu głównych portów m.in. z Azji, Afryki Północnej i Europy – ten ostatni kontynent reprezentowali m.in. przedstawiciele następujących portów: Rotterdam, Antwerpia, Hamburg, Brema, Wenecja, Brugia. W obradach, których jednym z gospodarzy był szef Portu Ningbo, uczestniczyli także reprezentanci wszystkich głównych centrów przeładunków morskich ChRL. W czasie całodniowego forum (12.07.2016) jednym z mówców był Prezes Ł. Greinke, który omówił zarówno stan obecny i znaczenie Portu Gdańsk na Bałtyku, jak i zapoznał zebranych z planami inwestycyjnymi w odniesieniu do rozbudowy mocy przeładunkowych tego największego polskiego portu. Program pobytu delegacji z Polski, poza udziałem we wspomnianym forum, obejmował także szereg spotkań indywidualnych zaaranżowanych przez Wydział, jak i wizyty w terminalach przeładunkowych (kontenerowych) w Szanghaju (port Yangshan) i w Ningbo (port Zhoushan).

Indywidualne spotkania obejmowały rozmowy m.in. z przedstawicielami kierownictwa wiodących portów chińskich, jak też z firmami członkowskimi Szanghajskiego Stowarzyszenia Międzynarodowej Współpracy Ekonomicznej i Technologicznej (firmy z branży usług spedycyjnych i projektowania/realizacji robót portowych) i wybranych chińskich firm przewozowych. W czasie spotkań podkreślono, iż zgodnie z niedawnymi deklaracjami złożonymi w czasie wizyty Prezydenta ChRL w Warszawie, Polska zainteresowana jest pełnieniem wiodącej roli jako miejsce obsługi wymiany handlowej Europy Centralnej z ChRL. Jednym z priorytetów jest także wzrost polskiego eksportu do Chin co powinno sprzyjać rozszerzeniu skali usług transportowych.

Rozwój współpracy w zakresie połączeń morskich między Polską a Chinami to jeden z istotnych kierunków praktycznej realizacji wizji „Pasa i Szlaku”. Obecnie nasz kraj posiada z Chinami połączenia morskie (m.in. Gdańsk z Szanghajem), kolejowe (w tym trasa Xiamen – Chengdu – Łódź, bądź Suzhou – Warszawa) oraz lotnicze (Pekin – Warszawa) obsługiwane przez P.L.L. LOT.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert