Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProfil umów podpisanych podczas wizyty Prezydenta ChRL w Warszawie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-07-18 05:01:33
xi jinping, xi jinping w polsce, warszawa, pas i szlak, nowy jedwabny szlak

Podpisane w czasie pobytu w Warszawie prezydenta ChRL umowy handlowe odzwierciedlają główne kierunki rozwoju współpracy Polski z Chinami. Dokumenty, o których mowa, stwarzają, między innymi, możliwości wykorzystania wsparcia finansowego dla realizacji projektów inwestycyjnych w dziedzinie infrastruktury w Polsce.

Bliższa współpraca podmiotów zajmujących się finansowaniem transakcji handlowych i przedsięwzięć inwestycyjnych staje się koniecznym warunkiem realizacji szeregu planów gospodarczych. Podpisano ponadto umowy z obszaru nowoczesnych technologii w takich dziedzinach, jak przemysł maszynowy, sektor IT/ICT czy lotnictwo. W czasie forum przedsiębiorców Polska- Chiny w Warszawie zawarto między innymi umowy handlowe dotyczące dostaw polskiej miedzi, ale także towarów rynkowych np. lekarstw, mleka, produktów spożywczych dla dzieci.

 

Z pewnością wzrost polskiego eksportu do Chin, w tym zwiększenie dostaw produktów rynkowych, to jeden z priorytetów działalności promocyjnej polskiej dyplomacji gospodarczej w ChRL.

Zdaniem placówki, w oparciu o zapotrzebowanie na rynku chińskim, obszarami o największym potencjale wzrostu są m.in. towary spożywcze (między innymi owoce i nabiał), lekarstwa, kosmetyki. W związku z odstąpieniem od tak zwanej „Polityki Jednego Dziecka”, zyska także szeroko rozumiana branża dziecięca. Coraz większego znaczenia nabierają produkty związane z rekreacją i spędzaniem czasu wolnego typu profesjonalna odzież sportowa i akcesoria, ale też np. produkty dla zwierząt.

 

Warto podkreślić, iż rozwija się współpraca instytucji wspierających kontakty handlowo – inwestycyjne. W czasie forum biznesu Polska – Chiny dokonano symbolicznego otwarcia biura CCPIT China (China Council for the Promotion of International Trade) w Warszawie.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych podpisała umowę o współpracy z CCPIT China. Tworzą się zatem coraz szersze ramy do intensyfikacji handlu i inwestycji w relacjach Polska – ChRL.

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert