Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie firmy wzięły udział targach żywności IFE w Kantonie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-07-05 06:57:14
wphi, kanton, konsulat, ife, żywność, targi, artykuły spożywcze, eksport, chiny

WPHI w Pekinie we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Kantonie zorganizowało stoisko promocyjne na targach „China International Food Exhibition” (w skrócie IFE).

Targi IFE odbyły się w dniach 28 czerwca - 01 lipca 2016 r. WPHI wraz z konsulatem zaprosiło do bezpłatnego udziału w stoisku o powierzchni 18 m² polskie firmy zajmujące się produkcją i eksportem z Polski art. rolno-spoż. Swoją ofertę na stoisku zaprezentowali przedstawiciele firm Colian (słodycze), Action (różne), Spółdzielnia Obrotu Towarami Przemysłu Mleczarskiego (nabiał), Wosana (woda, soki), Hussar (przetwory mięsne), Grana (kawy zbożowe), Go for Nature Ltd. (zdrowa żywność, suplementy diety). Na sąsiednim stoisku w targach wzięła także niezależnie udział firma SNS Foods (słodycze, piwo, mięso).

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Zwiedzający pytali głównie o produkty mleczarskie, soki i słodycze. W celu promocji pozytywnego wizerunku Polski i polskich produktów pracownicy WPHI w Pekinie i konsulatu w Kantonie przygotowali na stoisku ściankę promocyjną ze zdjęciami produktów spożywczych oraz zwrócili się do firmy Hussar o organizację poczęstunku na stoisku. Dwie polskie firmy wzięły także udział w konkursach wody, które zostały zorganizowane w czasie targów, zajmując wysokie miejsca: woda Cisowianka Perlage zajęła pierwsze miejsce (Gold Taste Award) w kategorii wód gazowanych (Sparkling - Added Carbonation) oraz Ustronianka – drugie miejsce (Silver Taste Award) w kategorii niegazowanych wód o średnim poziomie mineralizacji. Na stoisku obecny był także tłumacz j. polsko – chińskiego, który pomagał w kontakcie z osobami odwiedzającymi stoisko.

Targi IFE to jedne z najważniejszych targów art. rolno-spożywczych w Południowych Chinach. Z obserwacji pracowników WPHI w Pekinie wynika, ze targi mają głównie charakter krajowy (importer poszukuje dystrybutora). Widoczny jest także pewien wymiar międzynarodowy (eksporter poszukuje importera), lecz nie jest on dominujący. Głównymi produktami prezentowanymi na targach są woda, alkohole (m.in. wino, piwo), oleje i kawa. Pewną wadą targów jest to, że są one otwarte dla zwykłych (nieprofesjonalnych) zwiedzających.

Organizując działania promujące polskie produkty w Chinach warto będzie brać te targi pod uwagę w przyszłości zapraszając polskie firmy z branży spożywczej, które działają już na rynku chińskim (posiadają przedstawicieli, mają zorganizowany import do Chin). Warto także zapraszać polskich eksporterów, lecz ich obecność powinna być powiązana z innych działaniami, gdyż udział w tych targach może nie być wystarczający. Organizatorzy targów są otwarci na bezpłatne powiększenie stoiska, co należy uwzględnić przy negocjacjach dotyczących udziału w targach. Poziom organizacji targów jest dostateczny.