Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRelacja z targów farmaceutycznych CPhI China 2016 w Szanghaju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-07-19 08:16:58
chiny, targi, szanghaj, medycyna, farmacja, leki

W dniach 21-23 czerwca br. w Szanghaju (Shanghai New International Expo Center) odbyły się targi CPhI China. Jest to największe wydarzenie wystawiennicze związane z branżą farmaceutyczną i medyczną w Chinach.

W dniach 21-23 czerwca br. w Szanghaju (Shanghai New International Expo Center) odbyły się targi CPhI China. Jest to największe wydarzenie wystawiennicze związane z branżą farmaceutyczną i medyczną w Chinach.

Targi odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pan Marek Tombarkiewicz i Konsul Generalny w Szanghaju Pan Piotr Nowotniak, a także przedstawiciele Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji. Dodatkowo delegacja ministerstwa zdrowia wzięła udział w poprzedzającym targi Drugim Zebraniu Ministrów Zdrowia w Suzhou (The Second Health Ministers’ Meeting between China and CEEC).

W targach wzięły udział firmy ze 120 krajów, zaś liczbę odwiedzających targi gości oszacowano na 35 tysięcy. Wystawcy reprezentowali przedsiębiorstwa produkujące lub sprzedające substancje aktywne, produkty biofarmaceutyczne, substancje pomocnicze, produkty końcowe, produkty pośrednie i wysokowartościowe produkty chemiczne, ekstrakty naturalne, opakowania farmaceutyczne, wyposażenie medyczne i laboratoryjne. Szczególnie spora skala ekspozycji dotyczyła oferty z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Japonii i Korei.

Polska reprezentowana była na targach przez firmę Polpharma, która na rynku chińskim zajmuje się sprzedażą przede wszystkim substancji aktywnych (półprodukt).

Targom towarzyszyły konferencje i spotkania organizowane przez Chińską Izbę Handlową ds. Importu i Eksportu Leków i Produktów Leczniczych (China Chamber of Commerce for Import and Export of Medicines and Health Products). Jednym ze spotkań była Konferencja Ministrów Zdrowia Państw Europy Środkowo – Wschodniej i Chin dotycząca współpracy w sektorze ochrony zdrowia. Głównym tematem sesji była współpraca w sektorze ochrony zdrowia między państwami CEE a Chinami, jej aktualny stan i perspektywy rozwoju, a także wpływ inicjatywy „One Belt One Road” na sytuację na rynku farmaceutyków. W panelu dyskusyjnym wzięli udział przedstawiciele europejskich producentów leków. Nasz kraj reprezentowany był przez przedstawiciela firmy MIMIC MED, Anne Krakówkę. Firma MIMIC MED jest podmiotem działającym w ChRL m.in. w zakresie usług consultingowych w eksporcie farmaceutyków do Chin

Warto wspomnieć, iż w czasie niedawnej wizyty Prezydenta ChRL w Warszawie jedna z umów handlowych podpisanych w trakcie forum gospodarczego odnosiła się do eksportu i dystrybucji na rynku chińskim preparatu farmakologicznego z Polski (tzw. preparat wziewny).