Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStoisko WPHI na szanghajskich targach International Logistics China 9-12 czerwca 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-07-05 08:15:53
logistyka, pas i szlak, transport

W dniach 9-12 czerwca odbyła się w Szanghaju (w halach Shanghai New International Center) kolejna edycja targów International Logistics China. To odbywające się co dwa lata wydarzenie jest jedną z najważniejszych imprez targowych poświęconych szeroko pojętej logistyce w Azji; największą w Chinach.

W dniach 9-12 czerwca odbyła się w Szanghaju (w halach Shanghai New International Center) kolejna edycja targów International Logistics China. To odbywające się co dwa lata wydarzenie jest jedną z najważniejszych imprez targowych poświęconych szeroko pojętej logistyce w Azji; największą w Chinach. W tym roku 602 wystawców z 48 krajów (dla porównania w 2014 r. wystawców było 492) odwiedziło ponad 22.000 gości z 65 krajów i regionów (w 2014 r. 16.800 gości). Liczby te potwierdzają, iż sektor usług, w tym transport, logistyka, magazynowanie itp. odgrywać będą we współpracy z ChRL coraz istotniejszą rolę. Wiąże się to m.in. z wdrażaną wizją chińskiej administracji pod nazwą „Nowy Jedwabny Szlak”. W koncepcji tej wymiana handlowa ze światem i w konsekwencji rozszerzenie połączeń transportowych Chin m.in. z krajami Europy Centralnej mają kluczowe znaczenie.

Częścią składową targów Logistics było „Perilog - fresh logistics Asia ", czyli pawilon w którym prezentowali swe wyroby i usługi firmy związane z tzw. „cold chain”.

W tym roku krajem partnerskim targów była Rosja, prezentując się jako kraj o silnych związkach handlowych z Chinami, dobrze rozwiniętej logistyce i perspektywach dużego wzrostu przewozów. W ceremonii otwarcia targów wziął udział Pan Maxim Sokolov, Minister Transportu Federacji Rosyjskiej.

WPHI w Szanghaju zaprezentowało się na targach International Logistics China na 30m2 stoisku wraz z 7 firmami: Adecon, Hatrans, LOT Cargo, PKP Cargo, Pago i Uni-logistics a także firmą Clip oraz delegacją woj. wielkopolskiego z wicemarszałkiem Panem Wojciechem Jankowiakiem na czele. Delegacja woj. wielkopolskiego odbyła w czasie pobytu w Szanghaju szereg spotkań z przedstawicielami zrzeszeń gospodarczych tego miasta, promując znaczenie Wielkopolski w rozwoju polskiej gospodarki, jak i rolę regionu w systemie transportowym tej części Europy.

Polskie stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających firm. WPHI Szanghaj z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami przeprowadził szeroką akcję promocyjną wśród chińskich firm z branży transportowej, w tym w porozumieniu z lokalnym zrzeszeniem branżowym. Polska oferta prezentowana w czasie targów miała bardzo szeroki wymiar, obejmowała zarówno usługi w zakresie transportu kolejowego, jak i lotniczego, istotna była także oferta firmy PAGO w zakresie systemów chłodzonego/klimatyzowanego magazynowania istotnego np. dla sektora artykułów spożywczych. Przedstawiciele Wydziału informowali także gości stoiska o możliwościach, jakie oferują terminale przeładunkowe portów polskiego wybrzeża.

W porównaniu z poprzednią edycją targów zauważalny jest wzrost znaczenia Polski na mapie połączeń logistycznych, zwłaszcza kolejowych. W tym roku mapy z zaznaczanymi polskimi miastami oraz katalogi prezentujące połączenia do Łodzi, Małaszewicz i Warszawy były bardzo często widocznym elementem wystroju na chińskich i zagranicznych stoiskach. Opisywane targi miały istotne znaczenie również w kontekście wizyty Prezydenta ChRL w Polsce, w czasie której problematyka wymiany handlowej i roli Polski jako wiodącego kraju w zakresie obsługi handlu Europy Centralnej z ChRL zajmie poczesne miejsce.

Kolejna edycja targów International Logistics China odbędzie się w dniach 16-18 maja 2018 r. Zainteresowane firmy proszone są o kontakt Placówką na e-mail shanghai@trade.gov.pl