Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW Ambasadzie RP w Pekinie odbył się Dzień Polsko-Chińskiego Biznesu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-06-23 03:11:04
pekin, biznes, b2b, inwestycje, handel, łódzkie, lubelskie

Z okazji wizyty w Polsce przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej XI Jinpinga w Ambasadzie RP w Pekinie w dn. 20 czerwca 2016 odbył się zorganizowany przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji „Dzień Polsko-Chińskiego Biznesu”. Na wydarzenie przybyło ponad 150 osób – głównie przedstawiciele chińskich firm zajmujących się importem produktów oraz planujących inwestycje zagraniczne.

W czasie seminarium swoją ofertę zaprezentowali przedstawiciele polskich firm eksportujących produkty, głównie spożywcze, oraz przedsiębiorstwa szukające partnerów do projektów inwestycyjnych: Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego (produkty mleczarskie), Polskie Konsorcjum Gospodarcze (terminal samochodowy w Koroszczynie), Expo XXI (centrum wystawiennicze w Warszawie), Meble Jang (polski design mebli i aranżacja wnętrz w Chinach), 7thConsulting (polska firma konsultingowa działająca w Szanghaju), OK Investment Group (polski inwestor w branży nieruchomości i energii odnawialnej), PMT Trading (polska firma zajmująca się eksportem wódki i słodyczy do Chin).

W czasie spotkań B2B, które odbyły się po seminarium, przedstawiciele 20 polskich firm prowadzili rozmowy z chińskimi firmami na temat współpracy handlowej i inwestycyjnej. Dodatkowo Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie przygotował katalogi i ulotki ponad 100 polskich przedsiębiorstw.

Oprócz wymiaru handlowo-inwestycyjnego wydarzenie miało na celu promocję pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki w Chinach. Gości witali polscy studenci przebrani w tradycyjne stroje ludowe. Na wydarzenie zostali zaproszeni także przedstawiciele chińskich dzienników biznesowych (m.in. 21st Century Business Herald, The Economic Observer i China Business News).

Z polskiej strony wzięli udział przedstawiciele urzędów marszałkowskich i przedsiębiorstw z województw łódzkiego i lubelskiego oraz przedstawiciele firm polskich mających przedstawicieli w Chinach. Gości przywitali zastępca kierownika placówki Radca Piotr Gillert, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Radca Robert Góralczyk oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Paweł Nakonieczny.

Z chińskiej strony w wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele państwowych organizacji wspierających handel i inwestycje zagraniczne (China Council For The Promotion Of International Trade, China Council for International Investment Promotion, China International Chamber of Commerce for the Private Sector) oraz przedstawiciele 70 przedsiębiorstw zajmujących się importem produktów do Chin lub planujących inwestycje zagraniczne w Europie (m.in. przedstawiciele centrum handlowego importowanych produktów w Tianjin - European Trade Centre, importer, art. spoż. - Uniworld International Trading, sklep internetowy Dangdang).

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie planuje organizację w Pekinie drugiej edycji tego wydarzenia w dniu 15 listopada br. - w przeddzień targów importowanej żywności Anufood (16-18 listopada br.). Podobnie jak przy okazji tegorocznej edycji targów SIAL w Szanghaju, Polska będzie oficjalnym partnerem tego wydarzenia. Około 30 polskich firm zajmujących się produkcją i eksportem artykułów rolno-spożywczych już wyraziło chęć wzięcia udziału w targach.

Zdjęcia: Inga Szeliga