Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuChińscy inwestorzy zasilają europejskie firmy technologiczne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patryk Popczyk | 2016-06-07 08:08:44
start-upy, inwestycje

Zainteresowanie chińskich inwestorów firmami technologicznymi w Europie wzrosło na przestrzeni ostatnich trzech lat z uwagi na fakt, iż poszukują oni możliwości wejścia na zagraniczne rynki. Chińczycy postrzegają Europę jako ogromny rynek, który ma nadal duży potencjał do wzrostu.

Według firmy prawniczej Baker and Mckenzie, chińskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Europie wzrosły do rekordowych 23 miliardów dolarów w 2015 roku, z czego 73 procent inwestycji koncentrowało się na czterech sektorach przemysłu, w tym technologii. Pojedyncze inwestycje chińskich przedsiębiorców w Europie nieprzekraczające 100 milionów dolarów urosły do 2,6 miliarda dolarów w 2015 roku. Należy zwrócić również uwagę na fakt, iż prywatni inwestorzy byli odpowiedzialni za 80% tego rodzaju inwestycji.

Według Invest Europe inwestycje podwyższonego ryzyka (venture capital) wzrosły o 5 procent, do 4,3 miliarda w 2015 roku. W styczniu, chińska grupa zajmująca się inwestycjami technologicznymi Cocoon Network, wspierana przez China Equity Group, zainwestowała 721 milionów dolarów w start-upy technologiczne w Europie.

Zdaniem cytowanego w artykule eksperta Europa posiada bardzo duży zasób osób wykształconych w zakresie: technologii, inżynierii i matematyki. Daje jej to przewagę nawet nad Doliną Krzemową w Kalifornii. Ponadto, jego zdaniem, europejskie firmy są bardziej elastyczne i zainteresowane wejściem na rynki, które charakteryzują się odmiennym językiem i kulturą, w przeciwieństwie do start-upów ze Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: http://www.scmp.com/business/companies/article/1943607/european-tech-firms-are-grabbing-chinese-investment

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Pompy ciepła

Pompy ciepła Katowice to popularne urządzenia grzewcze, które są w stanie pobierać energię ciepln...
Polska - SZCZECIN 2022-02-06 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

SEO co to jest

Obecność firmy w Internecie to współcześnie jedna z podstaw jej efektywnego prowadzenia. SEO co t...
Polska - SZCZECIN 2021-12-27 Dodał: Adam grabowski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert