Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWizyta Pana Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju w Chinach.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-05-10 03:16:35
radosław domagalski-łabędzki, pas i szlak, 16+1, spotkanie, witold waszczykowski, seminarium

Pan Radosław Domagalski-Łabędzki przebywał w Chinach w ramach oficjalnej wizyty Ministra Spraw Zagranicznych RP Pana Witolda Waszczykowskiego w dniach 24 – 28 kwietnia br.

W trakcie wizyty Przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju miał okazję uczestniczyć w wielu wydarzeniach i spotkaniach z chińskimi przedsiębiorcami. W trakcie seminarium w Ambasadzie RP, które zgromadziło kilkudziesięciu przedstawicieli dużych chińskich przedsiębiorstw, banków, funduszy inwestycyjnych i ministerstw, Pan Minister Domagalski-Łabędzki przedstawił projekty, które mogą stanowić pole do współpracy między Polską a Chinami. Pan Domagalski-Łabędzki spotykał się również bezpośrednio z przedstawicielami chińskiego biznesu. W trakcie tych spotkań omówiono możliwości współpracy w kontekście inicjatywy Pasa i Szlaku oraz platformy 16+1 celem zwiększenia chińskich inwestycji w Polsce, współpracy w najważniejszych dla Polski sektorach, a także zwiększenia eksportu polskich produktów do Chin.