Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowoczesne technologie na Targach Innowacyjności w Szanghaju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Adam Ryszkowski | 2016-04-26 06:25:17
technologie, innowacje, targi, szanghaj

Nowoczesne technologie na Targach Innowacyjności w Szanghaju

Nowoczesne technologie na Targach Innowacyjności w Szanghaju

 

W dniach 21-23 kwietnia br. WPHI Szanghaj brał udział w China (Shanghai) International Technology Fair. Jest to organizowana m. in. przez chińskie Ministerstwo Handlu i władze miejskie Szanghaju impreza targowa poświęcona nowoczesnym technologiom i tematyce innowacyjności.

 

Była to czwarta edycja tych targów. Problematyka współpracy technologicznej Chin z zagranicą nabiera coraz istotniejszego znaczenia, głównie ze względu na fakt, iż realizowana od szeregu lat strategia gospodarcza tego kraju zakłada znaczne podniesienie konkurencyjności technologicznej oferty Państwa Środka.

 

W zakończonych 23 kwietnia targach, nasz kraj po raz pierwszy zorganizował stoisko i wyraźnie zaznaczył swoją obecność. Polska delegacja uczestniczyła w uroczystej ceremonii otwarcia oraz seminarium dotyczącym stanu branży high-tech w Chinach. W okresie targów, przebywał w Szanghaju przedstawiciel kierownictwa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Poza rozmowami w pawilonie targowym, odwiedził także siedziby rzędu instytucji wspierających rozwój innowacyjności (lokalne parki technologiczne, centrum innowacyjności, czy też biuro Komisji ds. Nauki i Technologii Miasta Szanghaju).

 

Na stoisku prezentowały się 3 firmy i organizacje. Pierwsza to pomorski Des Art oferujący usługi inżynierskie ekspertów z dziedziny projektowania CAE/CAD. Był też wchodzący na rynek Chin dolnośląski MetalERG, w którego ofercie znajdują się kotły do spalania słomy w celach elektrociepłowniczych. Pojawiła się również delegacja KIC InnoEnergy Poland, stowarzyszenia skupiającego wiodące organizacje oraz instytuty promujące rozwój wiedzy i innowacyjności.

 

Kolejne targi zajmujące się m.in. problematyką technologii i innowacyjności w przemyśle to China International Industry Fair, które odbędą się w dniach 1-5 listopada 2016. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej witrynie targów: http://www.ciif-expo.com. Zainteresowane uczestnictwem w tej imprezie firmy prosimy o przesyłanie ofert na adres shanghai@trade.gov.pl

 

Przypomnieć wypada, że w Planie 5 letnim ChRL na lata 2016-2020, za wiodące sektory, w których ma nastąpić wyraźny wzrost zaawansowania technologicznego, uznaje się: biotechnologia, IT/ICT, inżynieria materiałowa, odnawialne źródła energii, konstrukcje wybranych maszyn i urządzeń, robotyzacja przemysłu i alternatywne źródła napędu.