Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie firmy spożywcze rozmawiają z importerami z Tianjin

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-04-19 07:52:34
wphi, pekin, spożywcze, żywność, tianjin, b2b

W dn. 15 kwietnia 2016 w Tianjinie odbyło się seminarium „CEEC (V4) Trade Cooperation Seminar”, poświęcone współpracy handlowej krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) z Chinami w branży produktów rolno-spożywczych. Seminarium zostało zorganizowane przez oddział Chińskiej Rady Promocji Handlu Zagranicznego (CCPIT) miasta Tianjin.

W pierwszej części seminarium przedstawiciele krajów V4 zaprezentowali potencjał eksportowy branży rolno-spożywczej swoich krajów. Przedstawiciel WPHI w Pekinie opowiedział o najbardziej charakterystycznych produktach spożywczych z Polski, przedstawił dane dotyczące polskiego eksportu tych produktów do Chin oraz zaprosił do odwiedzenia targów w Chinach, w których w tym roku planują wziąć udział polskie firmy z tej branży – m.in. Sial China w Szanghaju, IFE Guangzhou oraz Anufood w Pekinie. Przedstawicielka referatu rolnego ambasady opowiedziała o systemie bezpieczeństwa polskiej żywności.

Po prezentacjach odbyły się spotkania typu business-to-business między firmami zajmującymi się produkcją i eksportem art. rolno-spożywczych z krajów V4 a importerami tych produktów z Tianjin. Z polskiej strony wzięło udział osiem firm. Dodatkowo przedstawiciele WPHI i referatu rolnego przekazali katalogi polskich firm, które nie wzięli udziału w spotkaniu.

Oprócz prezentacji potencjału polskiego przemysłu spożywczego seminarium było dobrą okazją do bezpośrednich rozmów miedzy firmami z Polski i Chin. Współpraca krajów V4 przy okazji tego wydarzenia dostarczyła efekt synergii, gdyż duża liczba eksporterów żywności przyciągnęła większą liczbę miejscowych firm.

Poniżej do pobrania znajduje się plik z wizytówkami osób, które przybyły na seminarium - zachęcamy do kontaktu z nimi.

 

Pliki do pobrania

skany wizytówek Tianjin kwiecień 2016
pdf | 750.62 KB
Pobierz