Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie z przedstawicielami sklepu internetowego Taobao

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-04-12 04:03:01
chiny, pekin, wphi, handel, internet, e-commerce

Przedstawiciele WPHI w Pekinie spotkali się z kierownictwem i sprzedawcami jednego z największych sklepów internetowych w Chinach - Taobao.

W dn. 6 kwietnia 2016 r. przedstawiciele WPHI w Pekinie wzięli udział w spotkaniu nt. działalności sklepu internetowego Taobao i rozmowach ze sprzedawcami Taobao. Pomysłodawcą spotkania była firma przez Koelnmesse - organizator targów Anufood w Pekinie (14-16 lis.). W czasie spotkań sprzedawcy Taobao wyrazili duże zainteresowanie produktami z Polski - w szczególności płatkami śniadaniowymi, przekąskami i słodyczami. Przedstawiciele tych firm są gotowi podjąć rozmowy z dystrybutorami i importerami do Chin takich produktów - nie są jednak gotowi do importu towarów z Polski.

W załączeniu znajduje się prezentacja sklepu Taobao, która była wyświetlona w czasie tego spotkania, oraz plik z danymi agentów Taobao. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Taobao to chiński portal, porównywany do polskiego Allegro bądź amerykańskiego Amazon, którego celem jest sprzedaż produktów online. Platforma założona została w roku 2003 przed chińskiego giganta biznesowego Alibaba Group. Jej celem było umożliwienie małym przedsiębiorcom oraz osobom indywidualnym sprzedaży swoich produktów za pomocą platformy internetowej.

Wg danych z 2013 r. Taobao oferowało ponad 760 milionów towarów wystawionych przez ponad 8 milionów sprzedawców. Zazwyczaj oferowane produkty sprzedawane są w ustalonych już cenach, aukcje należą do rzadkości. Portal udostępnia także system oceniania sprzedawców, rankingi sprzedaży, system komentarzu i oceny produktów oraz e-sklepów Taobao. Serwer funkcjonuje jedynie w wersji chińskojęzycznej. Jednakże na rynku działa sieć pośredników tzw. agenci Taobao, którzy oferują swoje usługi w zakresie pomocy w dokonaniu zakupów na portalu Taobao.

Pliki do pobrania

Prezentacja ze spotkania z Taobao 6 kwietnia 2016
pdf | 1.31 MB
Pobierz
Dane kontaktowe właścicieli sklepów na Taobao
xls | 32.5 KB
Pobierz