Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie B2B z importerami artykułów spożywczych w Tianjin

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2016-02-24 04:03:08
tianjin, spotkanie biznesowe, b2b, import, eksport, artykuly spozywcze, kwiecien, 2016

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Pekinie pragnie zaprosić polskich eksporterów artykułów spożywczych do udziału w spotkaniach B2B z importerami i dystrybutorami w mieście Tianjin (15 kwietnia br.).

Celem spotkania będzie promocja Polski oraz pomoc polskim eksporterom i producentom w nawiązaniu kontaktów z importerami i dystrybutorami artykułów spożywczych w Tianjin. W wydarzeniu, którego głównym organizatorem jest oddział Chińskiej Rady Promocji Handlu Zagranicznego (CCPIT) miasta Tianjin, wezmą przedstawiciele ambasad i przedsiębiorstw (producenci i eksporterzy artykułów spożywczych) krajów Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry).

 

Zdaniem WPHI główne zalety z udziału w tym wydarzeniu to:

  • możliwość do nawiązania kontaktów z importerami artykułów spożywczych w m. Tianjin, które uznawane jest za jedno z 6 najbogatszych chińskich miast (tzw. Super City). Tianjin jest także jednym z głównych chińskich portów i ważnym węzłem komunikacyjnym (ok. 20% eksportu art. spoż. z Polski do Chin jest importowane przez przedsiębiorstwa z Tianjinu). W tak dużym mieście możliwości do nawiązania kontaktów z miejscowymi importerami są jednak ograniczone, gdyż w Tianjin nie są organizowane targi importowanej żywności.
  • importerzy i dystrybutorzy ze strony chińskiej zostaną zaproszeni zgodnie z profilem działalności uczestników - przy wsparciu WPHI - przez CCPIT Tianjin, główną organizację wspierającą rozwój handlu w tym mieście. Dodatkowo WPHI w Pekinie weźmie udział w zapraszaniu gości
  • możliwość zaproponowania przez uczestników firm, które organizatorzy dodatkowo zaproszą na spotkanie - w celu kontynuowania wcześniej rozpoczętych rozmów biznesowych,
  • chińscy importerzy chętniej nawiązują kontakt z firmami przedstawionymi przez przedstawicieli dyplomatycznych,
  • bezpłatny udział w spotkaniu (uczestnicy zobowiązani będą pokryć koszty związane z przelotem/przejazdem oraz zakwaterowaniem),
  • udział tłumaczy języka chińskiego,

 

W spotkaniach planowany jest także udział obecnych importerów i dystrybutorów artykułów spożywczych z Polski. Robocza nazwa tego wydarzenia to „The 3rd CEEC Trade & Investment Seminar”. Godzina rozpoczęcia i adres, gdzie wydarzenie będzie miało miejsce, zostaną potwierdzone w terminie późniejszym.

 

Zgłoszenia mailowe zawierające dane uczestników z danymi kontaktowymi oraz opisem działalności firm i produktów (najlepiej w j. chińskim, minimum w j. angielskim) prosimy wysyłać na adres a.siejka@trade.gov.pl.

 

Z uwagi na niedużą skalę tego wydarzenia WPHI w Pekinie zachęca głównie do udziału przedstawicieli producentów i eksporterów, którzy przebywają na terenie Chin. W przypadku planów przyjazdu z Polski wskazane jest połączenie udziału w tym wydarzeniu z innymi przedsięwzięciami o charakterze handlowym.