Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZmiany w polityce wizowej dla obszarów pd-wschodnich Chin.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maria Ryszkowska | 2016-02-02 03:08:21
wizy, procedury, nankin, szanghaj, hangzhou, chiny

Konsulat Generalny RP w Szanghaju uprzejmie informuje, iż zgodnie z oficjalną informacją podaną przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego ChRL, w celu promocji i rozwoju turystyki oraz biznesu w delcie rzeki Jangcy, z dniem 30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju, Nankinie i Hangzhou.

Konsulat Generalny RP w Szanghaju uprzejmie informuje, iż zgodnie z oficjalną informacją podaną przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego ChRL, w celu promocji i rozwoju turystyki oraz biznesu w delcie rzeki Jangcy, z dniem 30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Dotychczas tego rodzaju prawo do krótkotrwałego opuszczenia lotniska do 72 godzin obowiązywało wyłącznie na lotniskach w Szanghaju.

 

Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. Sześciodniowy (144-godziny) okres liczony jest od północy dnia następnego po przyjeździe. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.

 

Na stronie chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego opublikowana została lista krajów, których obywatele mogą korzystać z nowego udogodnienia wizowego http://www.mps.gov.cn/n16/n84147/ :

  • 24 kraje strefy Schengen: Austria, Belgia, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria;

  • 13 innych krajów: Rosja, Wielka Brytania, Irlandia, Cypr, Bułgaria, Rumunia, Ukraina, Serbia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia, Albania;

  • 6 krajów Ameryki Pd. i Pn.: Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada, Brazylia, Meksyk, Argentyna, Chile;

  • 2 kraje Australii i Oceanii: Australia, Nowa Zelandia;

  • 6 krajów Azji: Korea Południowa, Japonia, Singapur, Brunei, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar.

Treść: Konsulat Generalny RP Szanghaj