Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTargi FHC – polskie produkty spożywcze na targach w Szanghaju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maria Ryszkowska | 2016-03-30 12:21:28
fhc, targi

FHC to obok targów SIAL najważniejsza impreza branży spożywczej w Szanghaju i w okolicznych prowincjach. Targi te, skupiają się jedynie na zagranicznych produktach spożywczych, wobec czego są bardzo interesującą alternatywą dla SIAL i doskonałym miejscem na debiut targowy w Chinach.

W dniach 11-13 listopada br. miała miejsce kolejna, 19 edycja targów Food and Hospitality Trade Show. Na polskim stoisku narodowym o powierzchni 140 m2 wystawiło się łącznie 14 firm, oferujących głównie słodycze i przekąski oraz nabiał (mleko, mleko w proszku), z czego 8 firm zaprezentowało się na powierzchni przygotowanej przez WPHI w Szanghaju.

Ze wstępnych danych wynika, iż targi odwiedziło ok. 40.000 gości, wśród których ok. 35% stanowili importerzy i dystrybutorzy. Stoisko polskie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających, wśród których byli także zwiedzający spoza Chin. Należy odnotować, iż polscy wystawcy – w ocenie WPHI – w większości bardzo dobrze przygotowali się do targów. Katalogi i cenniki po chińsku, lokalni asystenci lub agenci handlowi, hostessy oraz bardzo duża ilość próbek do dystrybucji zauważalnie podniosły jakość polskiej prezentacji i zainteresowanie zwiedzających. Polskich wystawców odwiedził także Konsul Generalny RP w Szanghaju, Pan Piotr Nowotniak.

FHC to obok targów SIAL (corocznie w maju) najważniejsza impreza branży spożywczej w Szanghaju i w okolicznych prowincjach. Targi te, skupiają się jedynie na zagranicznych produktach spożywczych, wobec czego są bardzo interesującą alternatywą dla SIAL i doskonałym miejscem na debiut targowy w Chinach.

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnej edycji targów FHC w 2016 r. proszone są o kontakt z II Sekretarzem WPHI, Panem Adamem Ryszkowskim (adam@polandtrade.org).