Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWzrost udziału sektora prywatnego w planowanych inwestycjach infrastrukturalnych w Chinach.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maria Ryszkowska | 2015-10-26 02:39:54
sektor prywatny, inwestycje, infrastruktura

W październiku br. siedem chińskich prowincji ogłosiło plan realizacji 287 projektów współpracy publiczno-prywatnej (PPP). Informacja ta została ogłoszona podczas oficjalnej konferencji PPP zorganizowanej przez Komisję Krajowego Rozwoju i Reform (National Development and Reform Commission – NDRC) oraz chińskiej federacje przemysłu i handlu.

W październiku br. siedem chińskich prowincji ogłosiło plan realizacji 287 projektów współpracy publiczno-prywatnej (PPP). Informacja ta została ogłoszona podczas oficjalnej konferencji PPP zorganizowanej przez Komisję Krajowego Rozwoju i Reform (National Development and Reform Commission – NDRC) oraz chińskiej federacje przemysłu i handlu. Cechą szczególną planowanych w Chinach inwestycji będzie pierwsze tak szerokie otwarcie się władz na prywatnych inwestorów. Wszystkie zapowiedziane projekty opiewać mają na łączną kwotę 940 mln juanów (ok. 148 mld $) i obejmą głównie działania w ramach sektora transportowego, m.in.: prace nad infrastrukturą miejską, przy budowie autostrad, kolei, lotnisk, jak też przedsięwzięcia związane z oszczędnością wody i energii.

 

Rząd chiński wierzy, że partnerstwo sektora prywatnego z działaniami władz krajowych przyczyni się do poprawy reform strukturalnych związanych z inwestycjami i finansowaniem oraz pobudzeniem wewnętrznej przedsiębiorczości. Zdaniem chińskich władz zwiększenie ilości inwestycji infrastrukturalnych powinno się przyczynić do zniwelowania spowolnienia gospodarczego, które ma w tej chwili szczególny wpływ na kryzys na rynku nieruchomości. Rząd Chin ma nadzieję, że współpraca z sektorem prywatnym wpłynie także pozytywnie na poprawę jakości usług publicznych.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Obróbki blacharskie

Świadczymy usługi cięcia i gięcia blachy według zlecenia klienta. Wykonujemy elementy metalowe o ...
Polska - POZNAŃ 2019-08-14 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja i przetwórstwo metali Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert