Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Rejestracja podmiotu

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-18 09:43:28
  chiny, spółki, prawo, podatki

  Przy rejestracji firmy wymagany jest List Intencyjny lub Porozumienie (ang. Memorandum of Understanding), w którym zawarty będzie opis projektu, struktura udziałów oraz suma pla­nowanej kapitalizacji spółki.

  Tworzy się również umowę wstępną spółki. Dokumenty te razem dostarcza się chińskim władzom do rozpatrzenia.

  W zależności od rozmiarów i za­kresu projektu jest to Ministerstwo Handlu ChRL lub lokalne struktury administracji odpowiedzialne za handel i inwestycje. Następnie należy dostarczyć propozycję projektu dla wstępnego rozpatrzenia, dopiero po jego zatwierdzeniu można wystąpić o rejestrację nazwy spółki.

   

   

  Na dalszym etapie wykonuje się studium wykonalności przedsięwzięcia (w przypadku spółki joint venture) oraz umowy najmu (w przypadku WOFE). Wszel­kie umowy muszą spełniać warunki chińskiego prawa o spółkach joint venture lub prawa o przedsiębiorstwach. Studium wykonalności oraz dokument o wstępnym zatwierdzeniu projektu dołącza się do umowy i przedstawia do oficjalnego zatwierdzenia.

  Po uzyskaniu wszelkich zgód i dokonaniu formalności faktycznie można mówić o rozpoczęciu działalności w Chinach. Założenie podmio­tu gospodarczego w Chinach, poza biurem przedstawicielskim, jest stosunkowo skomplikowane i czasochłonne. Wynika to zarówno z wielu wymogów formalnoprawnych, jak też z bariery językowej (wszystkie dokumentu muszą być przedstawione w języku chiń­skim).

  Pomocne na tym etapie mogą być kancelarie prawne bądź lokalne przedsiębiorstwa konsultingowe, które oferują kompleksową obsługę i przeprowadzenie całej procedury rejestracyjnej w urzędach.

  Na rynku działają także agencje autoryzowane przez lokalne władze, czyli przez Komisję ds. Współpracy Gospodarczej i Handlu z Zagranicą (ang. Foreign Economic Relations and Trade Commission). Podmioty te oferują również pomoc prawną w sprawach sądowych oraz zastępstwo w sporach przed komisja­mi arbitrażowymi.

   

  Wybrane
  oferty polskich przedsiębiorstw

  Eastchem Ltd, supplier of chemical raw materials, Potassium carbonate K2CO3, Potassium sulphate K...

  Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
  Polska - Zawiercie (miasto) 2020-11-24 Dodał: Pozostałe wyroby chemiczne, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

  Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

  Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
  Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

  Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

  Wood pellets - wholesale
  Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

  Zobacz więcej ofert