Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWyroby mechaniczne i elektroniczne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-18 11:01:16
chiny, certyfikaty, licencje

Chińskie władze sanitarne nadzorują eksporterów biorąc pod uwagę jakość produktów i jakość zarządzania przedsiębiorstwem.

Z przeprowadzania badań zwolnione są przedsiębiorstwa posiadające pozwolenie na eksport (Exemption Certificate). Produkty mechaniczne i elektroniczne podlegają obowiązkowym badaniom pod względem wymogów bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. Ich jakość nie może odbiegać od norm państwowych. Dla innych produktów normy ustalane są w kontraktach handlowych.

 

 

Dla ułatwienia eksportu produktów, AQSIQ wprowadził tymczasowy system badań certyfikacyjnych produktów przeznaczonych na eksport. AQSIQ promuje przedsiębiorstwa, chcące uzyskać certyfikaty ISO 9000, ISO 14000 oraz inne dotyczące jakości produkowanych przez siebie produktów. Przedsiębiorstwa, które posiadają certyfikat zaaprobowany przez Chinese National Accreditation Board są zwalniane z badań i klasyfikowane w odpowiedniej kategorii przedsiębiorstw.

W Chinach lepiej widziane są przedsiębiorstwa produkujące na eksport produkty finalne. Jednocześnie przedsiębiorstwa te zobowiązane są do rejestracji swoich wyrobów w lokalnych władzach certyfikacyjnych. Badania te wykonywane są bezpłatnie, jako pomoc dla przedsiębiorstw podejmujących produkcję odpowiadającą wymaganiom i standardom międzynarodowym.

Chiny opublikowały wykaz towarów, które podlegają badaniom jakościowym oraz związanych z bezpieczeństwem (Catalouge of Import Commodities Subject to the Safety and Quality Licensing System).

Towary nieodpowiadające wymogom nie są wpuszczane na obszar celny państwa. Zabroniony jest także import używanych wyrobów mechanicznych i elektronicznych. Wyjątkowo można importować towary używane tylko dla celów specjalnych. Przedsiębiorstwa dokonujące takiego importu zobowiązane są do przeprowadzenia odpowiednich badań w kraju eksportera, co powinno być zapisane w kontrakcie. Importer zobowiązany jest do zgłoszenia importu do władz sanitarnych w miejscu przekroczenia towaru przez granicę.

Do towaru muszą być dołączone poświadczone kopie zezwoleń importowych, dokumenty handlowe i deklaracja celna towaru. Po odprawie celnej towaru, importer zobowiązany jest poinformować władze sanitarne o miejscu i okresie użytkowania towaru i przedstawić faktury handlowe, specyfikację towaru, konosamenty i inne niezbędne dokumenty do inspekcji.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert